14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

25. máj 2017

Medzinárodná regata v Piešťanoch napíše svoj 31. ročník


Priehradné jazero Sĺňava na Váhu pri Piešťanoch bude od piatka do nedele (26 - 28. máj 2017) dejiskom tradičnej Medzinárodnej regaty v rýchlostnej kanoistike, ktorá napíše už svoj 31. ročník. Tá si drží desaťročia svoju vysokú, svetovú úroveň a aj tento rok sľubuje kvalitné preteky.

O účasti na podujatí informuje riaditeľ pretekov Boris Bergendi: „Je, ako už tradične, vysoká. Prihlásených  je okolo 400 pretekárov zo 17 krajín sveta, čím sa preteky zaraďujú medzi najväčšie juniorské regaty, alebo regaty vôbec,  na svete. A to nielen počtom, ale aj silou zúčastnených krajín, medzi ktorými nechýbajú kanoistické veľmoci. Nemecko vyslalo na tohtoročnú regatu 60 pretekárov, Poliaci majú tiež veľkú, 40-člennú výpravu,  Francúzi, Maďari i Veľká Británia sú taktiež hojne zastúpené. A samozrejme, nemôžeme zabudnúť na slovenských pretekárov, ktorých budú štartovať štyri desiatky."

Termín regaty koliduje so Svetovým pohárom v Szegede, ale na kvalite účastníckeho poľa sa to negatívne neodrazí. „Chýbať bude akurát zopár reprezentantov do 23 rokov.  Museli sme organizačne zabezpečiť našu účasť v Szegede i piešťanskú regatu. Tá bude vďaka domácemu kanoistickému oddielu TJ Sĺňava Piešťany technicky zabezpečená na vysokej úrovni," vysvetlil Bergendi.

Preteky sa začínajú v piatok disciplínami na trati 1000 m, v sobotu sú na programe súťaže na 500 m, v nedeľu na 200 m.  Doobeda sú rozjazdy a semifinále, popoludní finále. Pre najlepších sú pripravené medaily i finančné prémie.

Viac info na:

http://regatta.canoe.sk/

   

« späť