14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

01. jún 2017

Na Zemníku budú bojovať juniori o Európu, kadeti o EOYF


Na Zemníku sa v sobotu 3. júna 2017 zíde juniorská špička slovenskej rýchlostnej kanoistiky. V kvalifikačných pretekoch budú pre juniorov v hre miestenky na majstrovstvá Európy v Belehrade a pre kadetov Európsky olympijský festival mládeže, ktorý sa tento rok koná v Györi.

„Preteky sme zostavili tak, aby sme za jeden deň absolvovali kompletný program. Ráno bude prvý blok na kilometer, po dvojhodinovej pauze dvojstovkársky a závere 500-metrové trate," informuje Marian Tesárik, šéf realizačného tímu juniorskej reprezentácie Slovenska.

Kto má právo štartovať a uchádzať sa o účasť na spomínaných medzinárodných podujatiach? „Postupovalo sa v súlade s nominačnými kritériami. Reprezentanti najprv museli absolvovať testy na Zemníku, odkiaľ si zabezpečili účasť na piešťanskej regate. Na základe výsledkov na nej má právo štartu prvých šesť slovenských lodí medzi kadetmi i juniormi," odpovedá Tesárik.

 

Preteky ako súčasť iniciatívy Slnovrat na Dunaji

„V rámci I. kvalifikačných pretekov sme sa opäť ako minulý rok zapojili do iniciatívy Slnovrat na Dunaji, ktorá je pod gesciou Stredoeurópskej nadácie. Cieľom je  pritiahnuť pozornosť návštevníkov k rieke, aby mohli objaviť jej čaro prostredníctvom rôznych aktivít, ako aj nášho sobotňajšieho podujatia. Okrem nás sa do iniciatívy zapájajú od posledného májového víkendu po prvý júlový víkend aktivisti a organizácie s desiatkami pestrých podujatí, ktoré sa konajú od Devína až po Štúrovo. Medzi nimi sú napríklad preteky a súťaže, rekreačný šport, rodinné programy, tanečné vystúpenia, knižný festival, splavy ramien na kanoe, koncerty, vyhliadkové plavby loďami, dni otvorených dverí lodeníc a  klubov, akcie v rámci MDD, cyklotúry, environmentálne aktivity a exkurzie, pozorovanie živočíchov, piknik v prírode, historicko-poznávacie podujatia, člnkovanie, výstavy a rôzne iné. Myšlienku iniciuje Stredoeurópska nadácia v rámci svojho nadačného programu Dunajský fond. Vytvára ním platformu spájajúcu zdroje a nápady v záujme skvalitňovania prostredia a funkčnej verejnej infraštruktúry na rieke Dunaj. Viac o aktivitách Dunajského fondu nájdete na http://www.dunajskyfond.sk/," uviedol generálny manažér Slovenskej kanoistiky Boris Bergendi.

(lh)

 

   

« späť