14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

05. jún 2017

Po kvalifikačných pretekoch juniorov: Bez väčších prekvapení


Na Zemníku sa v sobotu 3. júna 2017 uskutočnili  1. kvalifikačné preteky juniorov, ktoré mali čo povedať do nominácií na majstrovstvá Európy v Belehrade (juniori) a Európsky olympijský festival mládeže (kadeti), ktorý sa tento rok koná v Györi.

„Výrazné zmeny či výkyvy vo výkonnosti pretekárov v porovnaní s predchádzajúcimi testami, respektíve piešťanskou regatou, nenastali. Kvalifikačné preteky väčšie prekvapenia neprinesli, akurát sa pretekári k sebe viac približíli a niektorí si zlepšili časy," hodnotí kvalifikačné preteky šéf realizačného tímu juniorskej reprezentácie Marian Tesárik.

„Viac-menej platí, že rátame s tými, ktorí reprezentovali vlani, akurát pribudli mladí 16-roční kajakári. Tých plánujeme vyslať v rámci disciplíny K4 ako perspektívnych pretekárov. Jednak z dôvodu zbierania skúseností, ale aj preto, že dvaja z nich budú štartovať na Európskom olympijskom festivale mládeže. Ostatné zostáva po starom, juniorky  máme 17-18-ročné,  u kajakárov Csabu Zalka (18) a Matúša Jedináka (17) , ktorý pôjde K2. V kategórii U23 rátame v K4 so štvoricou, ktorá účinkovala na Svetovom pohári v Belehrade," doplnil Tesárik

Konečná verzia nominácie  vzíde po zasadnutí realizačných tímov a utorkovom výkonnom výbore sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky. Nominovaní sa začnú už od utorka pripravovať spoločne vo výcvikovom tábore na Zemníku. Príprava tam potrvá do 13. júna. Šampionát sa koná 22. - 25. júna 2017.

(lh)

Foto: www.kanoe.sk/Peter Bende

Výsledky:

 

(lh)

   

« späť