08. jún 2017

Slovenský mládežnícky tím získal v Českom pohári v Račiciach 18 prvenstiev

V dňoch 2. - 4. júna 2017 sa Slovenský mládežnícky tím (SMT) zúčastnil na pretekoch Českého pohára v Račiciach (pod názvom II. Nominační závod). Náš tím bol zložený z 27 športovcov vo veku 11-14 rokov a štyroch členov realizačného tímu.

,,Na pretekoch na výborne vybavenom kanoisticko-veslárskom kanáli sa za veľkej účasti českých klubov pretekalo na tratiach 1000 m, 500 m a 200 m. Náš  tím vybojoval celkove 18 víťazstiev, na ktorých sa podieľalo 13 športovcov," informal predseda SMT Vladimír Mrva.

Vynikajúco sa darilo najmä žiakom (13-14 roční), kde Slováci zvíťazili vo všetkých disciplínach, v ktorých štartovali - okrem K1 200 m. V kajaku K1 chlapcov bol dvakrát prvý (1000 m, 500 m) a raz druhý (200 m) Daniel Rybanský. V dvojkajaku na 1000 m prekvapujúco vyhrali len 13-roční Jakub Doktorík a Filip Podleiszek.

V kategórii dievčat získala obidva single (1000 m, 200 m) Katarína Pecsuková, spolu s Eszter Koczkás aj na K2 500m. Po chlapcoch sa o druhé veľké prekvapenie postarali víťazstvom na K2 200 m žiačok 13-ročné Réka Bugár a Bianka Sidová.

Dominovali sme aj v kategórii canoe chlapcov, kde vyhral Peter Stolárik všetky 3 disciplíny v C1 (1000, 500, 200 m) a spolu s s Lucasom Lérántom aj C2 1000 m. Peter sa tak stal našim najúspešnejším pretekárom so 4 víťazstvami.

V mladších kategóriách benjamínkov (11, 12 roční) sme tiež dosiahli niekoľko pekných výsledkov. Patrik Ružič vyhral obidve disciplíny v C1 12-ročných kanoistov (1000 m, 200 m). Lukáš Grolmus získal 3 prvenstvá v kategórii 11-ročných kajakárov, dvakrát v K1 a spolu s Alexom Cagáňom aj v K2 1000 m. V tejto kategórii pridal Alex ešte jedno víťazstvo na K1 200 m. V disciplíne K1 200 m 11-ročných dievčat zvíťazila Nikola Hvojníková.

O ďaľšie medailové umiestnenia sa postarali Matej Danáš, Samuel Cagáň, Michal Szobolovszky, Ľudoví Tóth, Romana Švecová, Damian Karak, Dominik Doktorík a Dominika Stojkovičová.

,,Za tieto výborné výsledky sa chcem poďakovať všetkým našim pretekárom, realizačnému tímu, osobným klubovým trénerom, sekretariátu sekcie hladkých vôd. Takisto aj o. z. Športovej rodine pre všetkých (Nadácia X-Bionic sphere), Národnému športovému centru a Rastislavovi Cagáňovi za pomoc pri zabezpečovaní dopravy vzhľadom na termínovú kolíziu s viacerými zväzovými akciami. Takisto naša vďaka patrí Českému svazu kanoistiky za umožnenie zúčastniť sa tohto kvalitného pretekuna týchto kvalitných pretekoch a za výbornú orgnanizáciu," vyslovil sa Mrva.