14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

09. jún 2017

Na 52. valnom zhromaždení SOV vyznamenaní aj kanoisti


V bratislavskom hoteli NH Gate One sa aj s účasťou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana v piatok uskutočnilo 52. valné zhromaždenia Slovenského olympijského výboru (VZ SOV), prvé pod vedením nového šéfa SOV Antona Siekela.

Na slávnostnej večeri odovzdali vyznamenania a  výročné ocenenia SOV za rok 2016. Medzi ocenenými nechýbali predstavitelia kanoistiky - rýchlostnej i na divokej vode.

Strieborný odznak SOV za výrazný prínos pre olympijské hnutie a šport získal bývalý olympionik v rýchlostnej kanoistike a medzinárodný rozhodca  Ľubor Štark.

Cenu Ondreja Nepelu pre športovca do 23 rokov, u ktorého sa výrazne prejavila športová perspektíva, dostal vodný slalomár Andrej Málek.

Cenu Pavla Schmidta za najhodnotnejší individuálny výkon roka získali olympijski víťazi z Ria de Janeiro vo vodnom slalome Ladislav a Peter Škantárovci.

Viac info na https://www.olympic.sk/aktuality-sov/52-vz-sov-dalo-zelenu-snaham-pripravit-transformaciu-sov-na-stresnu-organizaciu-slovenskeho-sportu-za-cestnych-clenov-sov-prijalo-antona-javorku-a-jozefa-ksinana

Zdroj: www.olympic.sk, lh

Foto: Ján Súkup

   

« späť