14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

16. jún 2017

Veľká cena Komárna: Olympijská K4 jednotlivo i v netradičných dvojiciach


Tradičné preteky rýchlostných kanoistov Veľká cena Komárna napíšu už svoj 59. ročník. V sobotu a v nedeľu (17. - 18. júna 2017) bude ich dejiskom Cenrum vodných športov v Komárne. Súťažiť sa bude vo všetkých vekových kategóriách, v programe sú trate na 500 m, 2000 m a 5000 m.

„Pred dvoma rokmi sme vymenili starú garnitúru organizátorov, ktorá  už bola unavená. A s novými ľuďmi prišli aj nové impulzy. Čo ma osobne teší, že preteky sa znova stali súčasťou Slovenského pohára. To núti kluby, aby sa na nich zúčastnili. Pretekárov sa snažíme prilákať aj zaujímavými  cenami a čo najlepšou organizáciou. O záujme svedčí, že evidujeme prihlášky 20 slovenských klubov a siedmich zo zahraničia s počtom 443 pretekárov," informoval riaditeľ Veľkej ceny Komárna Ladislav Broczký.

Oproti minulému ročníku žiadne prevratné novinky nechystajú: „Chceme nadviazať na vlaňajšok, keď sme ako pamiatku na Vojtecha Halmu nazvali po tomto bývalom pretekárovi a trénerovi jeden pohár. Víťaz v C1 na 500 m medzi juniormi získava túto trofej."

Na vode sa objavia aj zvučné mená - predstavia sa všetci členovia strieborného štvorkajaka z lanskej olympiády v Riu de Janeiro. Erika Vlčeka, Juraja Tarra, Tibora Linku a Denisa Myšáka uvidíme v singloch na 500 m, ako aj v debloch - v netradičnom zložení.

„Tréner káštvorky Peter Likér sa rozhodol pre experiment. Nepostaví tradičnú dvojicu Erik Vlček -  Juraj Tarr, ale Erik bude v jednej lodi s Tiborom Linkom a Juraj zase s Denisom Myšákom. Sám som bol prekvapený, keď som ich takto videl trénovať," prezradil zaujímavú informáciu riaditeľ pretekov.

Organizátori dúfajú, že sa celkom  nenaplnia nepriaznivé prognózy počasia, a najmä, že nebude fúkať silný bočný vietor od Dunaja, ktorý by mohol narobiť šarapatu. Sobotňajší program sa začína o 10. h, nedeľňajší od 8.30 h.

Časový harmonogram:

https://baracuda.canoe.sk/public/default/harmonogram/106

(lh)

   

« späť