14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

19. jún 2017

VC Komárna: Vietor takmer odfúkol preteky, napriek tomu boli zaujímavé


Uplynulý víkend (17. a 18. júna 2017) sa uskutočnil už 59. ročník Veľkej ceny Komárna v rýchlostnej kanoistike za účasti 461 pretekárov z 30 klubov zo Slovenska i zo zahraničia. Preteky boli súčasťou podujatí Slovenského pohára i Leta s kajakom. Škoda, že mimoriadne silný vietor poriadne skomplikoval život nielen pretekárom, ale aj organizátorom z Kajak & kanoe klub Komárno.

„Keď si odmyslím nepriaznivé poveternostné podmienky a technické problémy s informačným systémom na veži, myslím si, že môžeme vysloviť s pretekmi spokojnosť. Vietor miestami dosahoval rýchlosť až 60 km za hodinu, vlny boli obrovské, a tak sme mali každú chvíľu niekoho vo vode. Museli sme so siedmimi motorovými člnmi na 1600 metrovom úseku zachraňovať deti z vody, vietor im doslova vyfukoval pádla z rúk. Mali sme sa čo oháňať. Boli tam aj  emócie, ale nikomu sa nič nestalo," sumarizoval riaditeľ pretekov Ladislav Broczký.

V K1 mužov na 500 m zdolal Gábor Jakubík členov olympijského štvorkajaka, keď na druhom mieste zaostal za ním len o štyri stotiny sekundy Juraj Tarr, tretí skončil Denis Myšák, štvrtý bol Tibor Linka, Erik Vlček prišiel do cieľa ôsmy. V K2 na rovnakej trati si to rozdali medzi sebou dvojice z K4 -  úspešnejšie bolo duo Vlček - Linka, ktoré zdolalo Tarra s Myšákom.

„Zaujali ma najmä disciplíny v kategórii mužov. Veľmi sa mi páčila K1 na 500 m, boli to pekné, zaujímavé preteky. Na trati K1 5000 m podal vynikajúci výkon iba 20-ročný Adam Botek, korý súťaží medzi dospelými len druhý rok. Jakubíka dokázal zdolať rozdielom triedy. Minikajakárske disciplíny boli veľmi silno obsadené, v jednej kategórii sme mali dokonca 43 prihlásených, čo je už naozaj vysoké číslo," vypichol highlighty zo svojho pohľadu Broczký.

Z pozície predsedu komárňanského klubu ho tešil aj fakt, že v súťaži družstiev v rámci Slovenského pohára zvíťazil Kajak & kanoe klub Komárno so ziskom 148,35 bodu pred Klubom rýchlostnej kanoistiky Nováky (127) a Kajak canoe klubom Šamorín (86,5).

Organizátori sa už pomaly začnú chystať na budúcoročný, jubilejný 60. ročník podujatia.

Výsledky https://baracuda.canoe.sk/public/default/vysledky/106

(lh)

 

 

   

« späť