14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

26. jún 2017

Trenčianska regata oslávila jubileum na úrovni


V Trenčíne sa uplynulý víkend (24. - 25. júna 2017) konal jubilejný, už 60. ročník Trenčianskej regaty v rýchlostnej kanoistike, pod organizátorskou taktovkou tamojšieho kanoistického klubu TTS.

Bohatú účasť vyše 450 pretekárov zo Slovenska i zo zahraničia nepritiahol iba fakt, že preteky sú súčasťou Slovenského pohára i Leta s kajakom. ,,Do Trenčína chodia ľudia radi asi aj kvôli tomu, že regata si udržiava istú úroveň, odohráva sa príjemnom prostredí a koná sa v meste, kam sa večer môžu členovia jednotlivých výprav prejsť. Z Česka k nám zavítalo 7 klubov, plus prišiel aj ôsmy, ktorý pôvodne nebol prihlásený, a jeden z Poľska, takže tých oddielov bolo nakoniec až 29," povedal na margo účasti riaditeľ pretekov Dušan Šinka.

,,Z VŠC Dukla sa zúčastnila reprezentačná špička s Petrom Gellem, Ľubomírom Beňom, Miroslavom Zaťkom a Martinom Jankovcom. Tí obsadili aj miesta na stupienkoch víťazov. Čerešničkou boli preteky v disciplíne K4 s tromi loďami na čele s kvartetom z Dukly," ilustruje kvalitu štartového poľa Šinka.

Organizátorom prialo aj počasie: ,,Pri podujatiach pod holým nebom je polovica úspechu počasie. A to vyšlo priam geniálne, bolo síce teplo, ale nie extrémne, tropické. Vietor bol zanedbateľný, v nedeľu sa trochu ochladilo. Poveternostné podmienky boli ideálne."


Program dodržali na minútu presne, všetko išlo podľa harmonogramu. ,,Menší problém sme mali s pravidlami v minikajakoch, ktoré vyskočili pri českých kluboch, ale vyriešili sme ho. Slovenské oddiely im požičali svoje lode. Dokonca aj ten oddiel, ktorý podal protest za nezrovnalosti v pravidlách, im bol ochotný požičať vlastné lode, čo je pekné gesto," spomenul riaditeľ pretekov.

Jubilejný 60. ročník Trenčianskej regaty sa naozaj vydaril a usporiadatelia chcú v tradícii pokračovať - minimálne na rovnakej, ak nie ešte vyššej úrovni.

Prehľad výsledkov môžete nájsť na https://baracuda.canoe.sk/public/default/vysledky/108

Ladislav Harsányi

Foto Peter Stolárik

   

« späť