14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

03. júl 2017

Na Nováckej päťstovke triumfovali Gelle a Mládková


Na jazere v Novákoch sa počas uplynulého víkendu konal už 45. ročník pretekov v rýchlostnej kanoistike Novácka päťstovka. Organizátori si udržali vysoko nastavenú latku z predchádzajúcich ročníkov.

..Myslím si, že môžeme hovoriť o veľmi vydarených pretekoch. Z hľadiska technického zabezpečenia prebehli bez problémov a kvalitatívne boli taktiež na vysokej úrovni. Počasie vyhovovalo pretekárom, slnko príliš nepálilo, trochu aj spŕchlo, ale nemalo to žiaden negatívny vplyv.  V sobotu sa museli hlavne deti vyrovnať s vetrom, zvládli to však dobre. Myslím si, že účastníci podujatia odchádzali spokojní," sumarizoval organizačnú stránku i úroveň podujatia riaditeľ pretekov Milan Oršula.

Najväčšiu pozornosť pútala disciplína K1 na 500 m, ktorá sa stala korisťou Petra Gelleho z VŠC Dukla Banská Bystrica časom 00:01:41,719 pred Adamom Botekom z  Kajak & kanoe klub Komárno - 00:01:42,766 a Gáborom Jakubíkom z ŠCP Bratislava - 00:01:43,266.

..Hlavná disciplína K1 500 m muži bola najlepšie obsadená, okrem olympijskej káštvorky, ktorá je na sústredení v Maďarsku, štartovala celá reprezentačná elita.  Peter Gelle potvrdil svoju dominanciu v tejto disciplíne. Medzi ženami na rovnakej trati vyhrala suverénne Ivana Mládková, ktorá pri absencii Martiny Kohlovej momentálne nemá na Slovensku adekvátnu konkurenciu. V disciplíne C1 na 500 m vyhral jednoznačne  Matej Rusnák s tým, že obsadenie bolo slabšie. Druhý skončil Marián Ostrčil, ktorý sa odhodlal štartovať na poslednú chvíľu, tretí bol Ľubomír Hagara. Dvojstovky mali tiež solídnu úroveň, hlavne v juniorských kategóriách a medzi kadetmi," priblížil Oršula.

,,Chcel by som sa poďakovať z pozície riaditeľa všetkým organizátorom a kolegom z KRK Nováky i rodičom, ktorí sa podieľali na celej príprave podujatia i na demontáži zariadení dráhy. Ide približne o tridsiatku ľudí, ktorí to robia nezištne a z lásky ku kanoistike," dodal.

Súčasťou podujatia boli  majstrovstvá Slovenska 11-12-ročných detí. Na dvojstovke a päťstovke boli v hre aj miestenky na MS do 23 rokov.

FOTO Ľubomír Šesták

(lh)

   

« späť