14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

04. júl 2017

Vlček mentorom a ambasádorom


Na štrnástom ročníku letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) 2017 v maďarskom Györi (23. - 29. 7.) sa zúčastní aj 54 slovenských športovcov - 25 chlapcov a 29 dievčat do sedemnásť rokov. Reprezentanti spod Tatier sa predstavia v atletike, cyklistike, džude, gymnastike, rýchlostnej kanoistike, plávaní a tenise a doplnia viac ako 3000 športovcov z 50 krajín sveta. Bez zastúpenia Slovenska budú loptové hry basketbal, volejbal a hádzaná.

Veľké šance na výborné umiestnenie v Maďarsku má kanoista Richard Németh. ,,Pripravoval som sa niekoľko mesiacov a verím, že túto snahu zúročím a premením ju na medailu. Uvedomujem si, že ide o medzinárodné podujatie s veľkou konkurenciou. Teším sa na olympijskú atmosféru a verím, že to bude pre mňa i celú slovenskú výpravu veľký zážitok," povedal nádejný športovec "Pripravoval som sa niekoľko mesiacov a verím, že túto snahu zúročím a premením ju na medailu. Uvedomujem si, že ide o medzinárodné podujatie s veľkou konkurenciou. Teším sa na olympijskú atmosféru a verím, že to bude pre mňa i celú slovenskú výpravu veľký zážitok," povedal nádejný športovec.

EYOF sa organizuje od roku 1991 pravidelne každé dva roky, v minulosti niesol názov Európske olympijské dni mládeže. Slováci dosiaľ získali na podujatí 35 medailí (11 - 7 - 17). ,,Verím, že sa naša medailová zbierka opäť rozšíri. Je pre nás dôležité podporovať talentovaných športovcov a rovnako dôležité bude vidieť ich výkony na prestížnom podujatí EYOF, pretože práve tu sa môžu porovnať s medzinárodnou konkurenciou. Vo viacerých disciplínach môžeme ašpirovať na výborné umiestnenie," uviedol prezident SOV Anton Siekel. Zimné európske olympijské dni mládeže organizoval v roku 1999 Poprad a Vysoké Tatry, letná edícia festivalu v roku 2021 sa uskutoční v Košiciach.

So slovenskou výpravou do Maďarska odcestuje v úlohe ambasádora a mentora aj 35-ročný reprezentant v rýchlostnej kanoistike, strieborný medailista z olympijských hier v Pekingu 2008 a v Riu de Janeiro 2016 a držiteľ bronzovej medaily z OH 2004 v Aténach Erik Vlček, ktorý si našiel čas napriek svojej tréningovej vyťaženosti. ,,Olympiádu som prvýkrát absolvoval už ako osemnásťročný. Nikto ma nevedel psychicky pripraviť na takéto veľké podujatie. Preto si myslím, že je výborný nápad, že s mladými športovcami pôjde niekto skúsenejší," povedal Erik Vlček

Zdroj: SITA

   

« späť