14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

12. júl 2017

Gelle: Túžim po prvom finále na majstrovstvách Európy


Na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v Plovdive (14. - 16. júla 2017) nebude chýbať ani náš skúsený kajakár Peter Gelle, ktorý sa predstaví na tratiach 1000 m a 5000 m.

Ako ste ladili posledné tri-štyri týždne prípravu na európsky šampionát?

„Po Svetových pohároch sme si jeden týždeň relatívne odfúkli. Potom sme sa však opäť pustili do tvrdej roboty, mne do toho ešte prišli nejaké skúšky v škole, tak to bolo dosť náročné. Žalúdočné problémy, ktoré sa ohlásili minulý týždeň, sú už minulosť, a nezanechali na mne stopy. Cítim sa celkom dobre a teším sa, že si môžem „na Európe" zasúťažiť. Chcem si to užiť. Príprava bola dobrá, počasie nám vcelku prialo a takmer všetko sme stihli naplniť, čo sme si predsavzali."

Mali ste na šampionáte štartovať  až v troch disciplínach, ale nakoniec zasiahnete len do dvoch...

„Pôvodne som mal ísť v K1 aj päťstovku, ale keďže týždeň po ME sa uskutočnia kvalifikačné preteky na MS, nechcel som sa príliš  unaviť. Okrem „mojej" olympijskej tisícky som si zvolil 5-kilometrovú trať, na ktorej nie sú žiadne rozjazdy, uskutočnia sa len jedny preteky. Mám ich celkom rád, sú akčné, euforické, keď naraz štartuje veľa pretekárov."

V tejto sezóne sme vás často videli pretekať aj na 5 kilometrov. Ako vám to pomohlo z pohľadu objemov?

„Už vlani sme to praktizovali, ale väčšinou iba v rámci tréningov. Pomohlo mi to, a keď je to súčasť pretekov, človek má z toho lepšie pocity a je po nich, povedal by som, spokojne unavený."

Ste pretekár, ktorý si nekladie nízke ciele ani na top podujatiach. Takže aj v tomto prípade je métou finále. Alebo sa mýlime?

„Chcel by som si vybojovať finále na tisícke. Na ME sa mi to zatiaľ nikdy nepodarilo. Niekedy bol na mňa termín šampionátu priskorý a nemal som vôbec formu. Teraz je to lepšie, sezóna je už dosť pokročilá. Na ME síce nie je až taká početná účasť, zato však každý jeden pretekár má svoje kvality. Sám som zvedavý, ako sa mi v tvrdej konkurencii zadarí."

Už ste niekedy súťažili v Plovdive?

„V Plovdive som absolvoval azda prvé moje preteky v U23 ako člen banskobystrickej Dukly pred nejakými dvanástimi rokmi. Veru, bolo to už dosť dávno, teraz som si uvedomil, ako dlho som už v tomto klube. Kanál je tam pekný a rýchly, pokiaľ si pamätám. Treba sa pripraviť na horúčavu, ale je to lepšie ako keby bola zima, s teplom sa dokážem lepšie vyrovnať."

Ladislav Harsányi

 

 

   

« späť