14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

16. júl 2017

Káštvorka pridala po striebre aj druhú medailu na ME. Má bronzový lesk


Slovenská káštvorka v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka sa po sobotňajšom zisku strieborných medailí na 500 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v Plovdive  postavila aj v nedeľu na stupeň víťazov. Na trati 1000 m finišovala na bronzovej priečke.

V daždivom počasí naše kvarteto celý čas udržiavalo postavenie na čelných pozíciách, vo finiši však najlepšie zabrala španielska loď a o druhom, respektíve treťom mieste medzi poľskou a slovenskou rozhodol až fotofiniš. Poliaci si uchmatli striebro iba o 8-tisícin sekundy lepším časom ako Slováci.

"Myslím si, že chlapci podali veľmi pekný výkon a dlho to vyzeralo, že by mohli doviesť jazdu do víťazného konca. V závere, na posledných dvesto metroch ich však Španieli prevalcovali lepším finišom. S Poliakmi to bolo v súboji o striebro veľmi tesné, mal som pocit, že naši boli o vlások skôr v cieli, ale nakoniec tisíciny sekundy rozhodovali v prospech súpera. Každá medaila sa však počíta, a myslím si, že môžeme byť spokojní. Je vidno, že chalani káštvorkári sú na tom veľmi dobre," komentoval pár desiatok sekúnd po dramatických pretekekoch vedúci slovenskej výpravy na ME Filip Petrla.

Hlasy členov K4

Denis Myšák

"Štart sme mali dobrý, nakopli sme to, prešli sme do dobrého tempa a súperom sme ušli. Po dvojstovke sme trocha spomalili, ale na päťstvoke sme to opäť "hopli" a dobre rozbehli. V závere sme však trocha stuhli v daždivom počasí a studenom vetre, nestačili sme na Španielov a na posledných metroch nás veľmi tesne predbehli aj Poliaci. Každá medaila sa však ráta, a celkovo sme spokojní, hlavne na pätstovke. Na Svetovom pohári nám to nešlo, boli sme šiesti a ani na tréningoch to nebolo ono, takže z tohto pohľadu nás výkony a výsledky na ME tešia."

Tibor Linka

"Boli to zaujímavé a napínavé preteky so svojím priebehom, aj pre divákov, ktorí sa mali na čo pozerať. Počasie nás zaskočilo, keď zo sobotňajších 35 stupňov Celzia klesla teplota na 19. Nevyšiel nám celkom podľa predstáv finiš, v ktorom nás "sekli" Španieli a v závere o špičku lode aj Poliaci. Myslím si však, že sa nemáme za čo hanbiť. Vieme, na čom sme, máme to odskúšané a myslím si, že je to dobrý odrazový mostík pred majstrovstvami sveta. Otestovali sme sa a môžeme sa odraziť smerom k Račiciam."

Juraj Tarr

"Myslím si, že tretie miesto nie je zlé. Vzhľadom na rok aký máme, že prechádzame z tisícky na päťstovku a na to, že na kilometri to boli pre nás prvé preteky v roku, je to priam dokonalé. Iste, na tisícke sme mohli byť aj prví, ale keďže neboli rozjazdy ani semifinále, nemohli sme popracovať na drobných chybách, ktoré sme urobili - tak, ako sme ich odstránili na päťstovke. Priame finále je vždy vabank. Myslím si, že zisk dvoch medailí je vynikajúca bilancia, na päťstovke, ktorá sa stáva najdôležitejšou disciplínou, sme s ňou nerátali. Z tohto pohľadu sa nám bude lepšie pripravovať na majstrovstvá sveta v Račiciach."

Erik Vlček

"Sčasti som spokojný, sčasti nie. Dúfali sme, že bude z toho medaila, čo sa naplnilo. Boli to veľmi pekné a tesné preteky, celý čas vyrovnané. Rátali sme, že Španieli postavia silnú posádku, zaostali sme za nimi iba o dve desatinky. Za iných okolností či detailov to mohlo byť iné a mohli sme byť prví my. Pre nás to bol prvý kilometer v tomto roku, v príprave sme sa naň vôbec nesústredili, išli sme ho "po pamäti" z minulého roka. Ak mám celkovo hodnotiť tento šampionát, s dvoma medailami môžeme byť spokojní, počítajú sa. Môžeme konštatovať, že ostávame vo svetovej špičke."

 

Výsledok:

A-finále - K4 1000 m: 1. Španielsko (Francisco Cubelos, Javier Cabaňín, Marcus Walz, Iňigo Peňa) 2:54,374, 2. Poľsko (Martin Brzezinski, Rafal Rosolski, Bartosz Stabno, Norbert Kuczynski) 2:54,658, 3. Slovensko (Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka) 2:54,666, 4. Česko 2.56,734, 5. Nemecko 2:56,878, 6. Bielorusko 2:58,106.

Ladislav Harsányi

Foto Filip Petrla

 

 

 

   

« späť