14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

17. júl 2017

Petrla: S medailovou bilanciou sme spokojní, čakali sme viac finálových umiestnení


Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike sa vrátili domov z majstrovstiev Európy v Plovdive s dvoma medailami. O obe - striebro i bronz - sa pričinila posádka K4 v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka. Tí dokázali zareagovať na zmenu olympijských priorít a ukázali, že aj na päťstovke sú schopní držať krok s najlepšími loďami na kontinente. V medailovej bilanciu patrí Slovensku 15. priečka. Najlepšie si počínalo Maďarsko (10-3-3), za ním skončilo Nemecko (6-1-3), tretiu priečku obsadilo medzi krajinami Rusko (3-3-4).

Účinkovanie Slovákov na vrcholnom európskom podujatí hodnotí vedúci výpravy Filip Petrla.


Káštvorka

„Vystúpenie káštvorky sa nedá hodnotiť inak ako pozitívne z pohľadu prerodu disciplíny, keď sa zmenili priority a päťstovka sa stala najdôležitejšou. Museli tomu prispôsobiť aj tréningový proces. Veľmi rýchlo sa adaptovali a dostali do toho. Ukázalo sa, že dokážeme v tejto disciplíne držať krok so svetovou špičkou a bojovať o najcennejšie kovy."

Miroslav Zaťko - Ľubomír Beňo

„V kútiku duše som veril, že Beňovi so Zaťkom by sa mohol podariť postup do A-finále. Stalo sa. Trocha som však sklamaný, že v ňom nepredviedli viac a obsadili nevďačné posledné miesto. Chcelo to trocha viac zabojovať o lepšiu pozíciu. Bohužiaľ, nepodarilo sa. Určite sú aj pretekári sklamaní. Je to disciplína, v ktorej sme obhajovali titul majstrov Európy z minulého roka z Moskvy a nepodarilo sa nám k tomu ani len priblížiť, takže v K2 na 500 m máme rezervy."

Zvyšok výpravy

„Niektorí pretekári zaostali za očakávaniami. Verili sme vo viac finálových umiestnení, k spomínaným dvom posádkam sa však nik nepridal. Pre mňa sú istým sklamaním skúsení pretekári ako Peter Gelle či Ivana Mládková. Takisto aj Vincent Farkas, ktorý ako vychádzajúca hviezda mal viac zabojovať o A-finále. Verím, že zvyšných pretekárov ich účinkovanie bude motivovať tak, aby sa zlepšovali a celkový dojem z vystúpenia Slovákov bol pozitívnejší."

Sumár

„Cieľ získať medailu sme splnili, o jednu sme ho navýšili. Opakujem však, očakávali sme viac finálových umiestnení. Čo ukázali ME smerom k MS v Račiciach? V podstate sa nič nemení, našou vlajkovou loďou zostáva K4, patrí medzi naše výstavné skrine a budeme sa na ňu veľmi spoliehať aj na majstrovstvách sveta, či na kilometri alebo päťstovke. Chcem veriť, že sa k nim v Račiciach niekto z našich pretekárov, respektíve posádok, pridá. Už o týždeň máme doma kvalifikačné preteky, dúfam, že aj vďaka nim dokážeme na MS poslať ešte silnejší tím než sme mali na ME a  z celkového pohľadu sa ukážeme v o niečo lepšom svetle."

Výsledky Slovákov na ME v Plovdive

Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka

K4 500 m - A-finále (striebro)
K4 1000 m - A-finále (bronz)

Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo
K2 500 m - A-finále (9. miesto)

Marek Krajčovič, Matej Michálek
K2 1000 m - semifinále (7. miesto)

Peter Gelle
K1 1000 m - B-finále (2. miesto)
K1 5000 m - finále (12. miesto)

Ivana Mládková
K2 200 m - semifinále (5. miesto)

Vincent Farkas

C1 500 m - semifinále (8. miesto)
C1 1000 m - semifinále (6. miesto)
C1 5000 m - finále (12. miesto)

Hana Mikéciová
C1 200 m - rozjazda (diskvalifikovaná)

(lh)

 

 

 

   

« späť