14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

29. júl 2017

MS juniorov a pretekárov do 23 rokov: V nedeľňajších A-finále štyri slovenské lode


Na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rumunskom meste Pitešť sa v sobotu predstavili v A-finále dve slovenské lode. Adam Botek skončil v K1 U23 na 1000 m na siedmej priečke a "kádvojka" na rovnakej trati Samuel Baláž - Milan Fraňa finišovala ôsma.

V sobotu si A-finálovú miestenku na nedeľu vybojoval Csaba Zalka, ktorý svoju semifinálovú jazdu v K1 na 200 m vyhral spôsobom štart cieľ a po postupe na 500 m bude v hre o medaily v dvoch disciplínach. "Áčkové "finále si vypádloval v C1 juniorov na 200 m Dávid Koczkás, ktorý taktiež svoju semifinálovú jazdu doviedol do víťazného konca.

Okrem spomínaných lodí ešte v nedeľňajšom A-finále uvidíme aj K4 U23 na 500 m v zložení Martin Nemček, Samuel Baláž, Milan Fraňa a Adam Botek.

"Predpoklady a ambície, s ktorými sme do Rumunska cestovali, sa zatiaľ napĺňajú. Každý náš pretekár, ktorý zasiahol do súťaží, postúpil minimálne do B-finále. Tým, od ktorých sa to najviac očakávalo, sa podarilo vybojovať A-finále," konštatuje šéf realizačného tímu juniorov Marian Tesárik.

"Počas soboty fúkal dosť nepríjemný silný protivietor, jednotlivé preteky trvali veľmi dlho a vyhrávali tí, ktorí mali z pohľadu vytrvalosti zrejme najviac natrénované. Naši pretekári typu Adama Boteka, či kádvojky Samuel Baláž - Milan Fraňa, podali solídny, bojovný výkon. Viac sa spraviť jednoducho nedalo. Aj technika pádlovania v takomto vetre je iná ako za normálnych okolností," komentoval dianie Tesárik

"V nedeľu budeme mať v A-finále štornásobné zastúpenie, v B-finále tri lode. Verím, že ak sa nič mimoriadne neprihodí, nejaká tá slovenská medaila príde," verí v  úspech.

   

« späť