14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

05. august 2017

Majstrovstvá Slovenska na Zemníku - sobota: Krajčovič triumfoval na tisícke v singli i debli


Ani tropické horúčavy či neúčasť väčšiny reprezentantov, pripravujúcich sa na majstrovstvá sveta do Račíc, neubrali na zaujímavosti majstrovstvám Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátkych tratiach, ktoré sa konajú od piatka 4. augusta do nedele 6. augusta na Zemníku.

V sobotu sa už udeľovali prvé medaily aj v seniorských kategóriách. So svojím účinkovaním môže byť určite spokojný Marek Krajčovič (Športové centrum polície), ktorý najprv triumfoval v K1 na 1000 m a o pár desiatok minút neskôr sa tešil z titulu na rovnakej trati v K2 spolu s oddielovým kolegom Matejom Michálekom.

"Myslím si, že som prekvapil sám seba. Vôbec som nečakal, že vyhrám. Chcel som bojovať o medailu, myslel som na bronz. Za posledný mesiac som kvalitne odtrénoval asi iba týždeň, boli preteky, tak sme sa snažili šetriť sily a ladiť formu. "Kilák" v singli som nešiel veľmi dlho, ani na tréningu, trochu som sa bál, aby som neprepálil tempo. Od začiatku som bol prvý, kontroloval som si súperov. Vedel som, že chalani do záveru pôjdu, teší ma, že som dokázal vydržať a nepredbehli ma. Mám radosť, že som dokázal zdolať oddielového kolegu Gábora Jakubíka, ktorý bol na kvalifikačných pretekoch tretí. Áno, Peťo Gelle, ktorý dnes neštartoval, je na Slovensku najlepší, sme však tesne za ním, dnešným víťazstvom som si to dokázal sám sebe," hodnotil svoje účinkovanie v K1 na 1000 m Krajčovič.

Teraz ho čaká príprava na MS, kde bude účinkovať v disciplíne K1 na 5 km. "Sám som zvedavý, ako to dopadne, lebo je to tiež trocha iné, než som trénoval. Dúfam, že sa napriek krátkemu času na to dobre pripravím. Teraz sa sústreďujem len na túto disciplínu."

Na  K1 na tisícke to bol pekný súboj troch pretekárov ŠCP Bratislava, keď medailisti - Marek Krajčovič, Gábor Jakubík a Matej Michálek sa zmestili do jednej sekundy. V debli už Krajčovič s Michálekom jasne zdolali dvojicu mladíkov Samuel Baláž (VK Tatran Karlova Ves) - Milan Fraňa (VŠC Dukla Banská Bystrica) a tretích Gábora Jakubíka (Športové centrum polície) s Martinom Nemčekom (KRK Nováky).

Medzi ženami v K1 na 1000 m suverénne triumfovala Veronika Danišová (Dunajklub Kamzík Bratislava).

V C1 na tisíc metrov si víťazstvo pripísal Vincent Farkas (VŠC Dukla B. Bystrica), ktorý pri neúčasti oddielového kolegu Mateja Rusnáka (ten si v priamom súboji s ním na kvalifikačných pretekoch vybojoval účasť na MS na 500 a 1000 m, pričom jeho súper bude štartovať na 5 km) mal iba sparrinpartnera v podobe jedného súpera - Zoltána Sidóa (Kajak canoe klub Šamorín). Medzi ženami na rovnakej trati štartovala Hana Mikéciová (VŠC Dukla Banská Bystrica) sama.

Prišla aj Kohlová

Hoci už o mesiac má termín pôrodu, naša dlhoročná úspešná kajakárka Martina Kohlová, si nenechala ujsť návštevu majstrovstiev Slovenska na Zemníku. "Prišla som povzbudiť môjho trénera Filipa Petrlu, ktorý štartuje medzi veteránmi," povedala so širokým úsmevom pretekárka, ktorá sezónu zo spomínaných príčin, pochopiteľne vynecháva. Trénerovi držala palce dobre, Petrla zvíťazil na "kiláku" medzi veteránmi. Nina, ako ju všetci prezývajú, si tehotenstvo užíva: "Je to pekné obdobie, cítim sa fajn." Od kajaku sa však úplne odtrhnúť nedokáže. "Ešte aj predvčerom som do neho nasadla na Zlatých pieskoch," priznala.

Ladislav Harsányi

 

Výsledky - seniori -finále (sobota)

K1 1000 m, muži: 1. Marek Krajčovič 3:36,100 min, 2. Gábor Jakubík 3:36,600, 3. Matej Michálek 3:36,920 (všetci ŠCP Bratislava)

K1 1000 m, ženy: 1. Veronika Danišová (Dunajklub Kamzík Bratislava) 4:36,660, 2. Nina Petrovičová (AŠK Inter Bratislava) 5:04,720, 3. Lenka Kolpachová (KRK Vinohrady Bratislava) 5:14,760

K2 1000 m, muži: 1. Marek Krajčovič, Matej Michálek (ŠCP Bratislava) 3:19,640, 2.
Samuel Baláž, Milan Fraňa  (VK Tatran Karlova Ves, VŠC Dukla Banská Bystrica) 3:22,300, Gábor Jakubík, Martin Nemček (Športové centrum polície, KRK Nováky,) 3:25,100

C1 1000 m, muži: 1. Vincent Farkas (VŠC Dukla Banská Bystrica) 4:05,297, 2. Zoltán Sidó (Kajak canoe klub Šamorín) 4:54,193

C1 1000 m, ženy: 1. Hana Mikéciová (VŠC Dukla Banská Bystrica) 5:10,980


   

« späť