14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

11. august 2017

Slováci pred MS v rýchlostnej kanoistike. Ako a kde sa pripravujú?


Už len tucet dní zostáva do začiatku majstrovstiev sveta v rýchlostnej kanoistike (23. - 27. augusta 2017 v Račiciach). Kde sa chystá a ako ladí formu 19 slovenských pretekárov, ktorých čaká vrchol sezóny?

Tréner Radovan Šimočko pripravuje na šampionát kvarteto Peter Gelle (K1 500, K2 1000), Adam Botek (K2 1000 m), Miroslav Zaťko (K1 200, K2 200), Ľubomír Beňo (K2 200).  „Zvolili sme prípravu v domácich podmienkach v Trenčíne, kde máme zabezpečené všetko potrebné vrátane regenerácie. A zatiaľ nám praje aj počasie. Je tu sa s nami aj Adam Botek. Odskočíme si do Nimnice na traťový tréning, ale inak až do odchodu na svetový šampionát zostávame v Trenčíne," informuje tréner športového oddielu rýchlostnej kanoistiky VŠC Dukla Banská Bystrica v Trenčíne Śimočko.

Tréner Ľubomír Hagara mladší má pod palcom kanoistu Mateja Rusnáka (C1 500, C1 1000): „Matej sa v stredu vrátil zo sústredenia v Račiciach, kde sme pobudli deväť dní. Hoci poznáme tamojšie prostredie, myslím si, že nikdy nie je na škodu zmapovať ho pred šampionátom. Absolvovali sme niekoľko spoločných tréningov aj s kajakárkou Ivanou Mládkovou. Matej sa ukazuje v tréningoch dobre, budúci týždeň "doťukneme" formu doma v Trenčíne." Mládková pokračuje do soboty v tréningoch v Račiciach a budúci týždeň sa bude chystať v Novákoch.

Marián Ostrčil má na starosti kanoistky Gabrielu Ladičovú (C1 200). Luciu Valovú (C2 500) a Hanu Mikéciovú (C2 500): „Ladičová sa pripravuje doma v Šamoríne, Mikéciová a Valová v Moravanoch pri Piešťanoch. V posledných dňoch sme sa zamerali na súhru v C2. Dievčatá z debla budú od 19. augusta na prípravnom kempe v Račiach pod kuratelou ICF a zostanú tam už do začiatku šampionátu. S Ladičovou sa k nim pripojíme priamo v dejisku."

Slavomír Kňazovický o príprave svojho zverenca Vincenta Farkasa (C1 5000) hovorí: „Vincent absolvuje dve sústredenia, jedno s Csepelom Budapešť a druhé budúci týždeň v Nimnici. Keďže bude štartovať na MS na trati 5 km, v tréningoch sa sústreďujeme na objem. V posledných dňoch pred odchodom však budeme myslieť okrem intenzity aj na dostatočný odpočinok."

Andrej Wiebauer je zodpedný za prípravu kvarteta  Martin Nemček, Milan Fraňa, Samuel Baláž, Gábor Jakubík (K4 1000 m, posledne menovaný štartuje aj v K1 1000) a Mareka Krajčoviča (K1 5000): „Pripravujeme sa v Piešťanoch ako K4. Hoci dvadsaťrojkári šli na juniorských šampionátoch 500 m, teraz sa zameriavame na tisicku, keďže v nej budeme štartovať na MS. Chlapci sú však z deblov zvyknutí jazdiť aj "kilák", takže problém v tom nevidím. V tradičnom zložení K4  vymenil Adama Boteka Gábor Jakubík. Kvôli tomu zjazďujeme aj dlhšie úseky, aby sa zladil so zvyšnými členmi osádky. Marek Krajčovič sa pripravuje individuálne na Zemníku, kde sa všetci budúci týždeň zídeme a zavŕšime prípravu".

A kde ladí formu naša olympijská K4 v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka (K4 500, Vlček s Linkom aj K2 500) pod trénerskou taktovkou Petra Likéra? Tento týždeň sú doma v Komárne a od 14. do 20. augusta majú na programe sústredenie na tradičnom a osvedčenom mieste - v maďarskom Szolnoku.

Ladislav Harsányi

   

« späť