14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

15. august 2017

Ivana Mládková pred MS: V Račiciach budem skoro ako doma, chcem zabojovať o finále


Z majstovstiev sveta má zbierku troch medailí. Dva bronzové kovy a jedno striebro, obe v disciplíne K2 na 200 m, spolu s Martinou Kohlovou. Ivana ich získala s priezviskom Kmeťová. Teraz bude prvý raz štartovať na svetovom šampionáte ako Mládková, navyše premiérovo v singli. Momentálne sa pripravuje doma v Novákoch. O tom, ako sa na vrchol sezóny chystá, i o  svojich ambíciách, sa rozhovorila pre canoe.sk.

Uplynulé týždne ste sa pripravovali v Račicach, pričom na tréningy ste si "pribrali" aj slovenského kanoistu Mateja Rusnáka, ktorý sa tiež hotuje na MS. Čím vás obohatili spoločné tréningy, čo vám to dalo?

„Myslím si, že sme si spravili celkom dobrý tréningový blok. S Maťom sme mali dosť spoločných tréningov, ale samozrejme i individuálne, pretože kým on sa pripravuje na dlhšie trate, hlavne na kilometer, ja sa skôr sústreďujem na kratšie. Verím, že obom to prospelo. Sme na tom pomerne dobre, verím, že do majstrovstiev sveta doladíme formu tak, aby sme s ňou boli spokojní."

Na majstrovstvách Európy sa vám na dvojstovke neušla finálová miestenka. Ako sa dívate s odstupom času na vaše vystúpenie v Plovdive?

„S výkonom som bola vcelku spokojná, zo semifinále som nepostúpila, hoci som bojovala zo všetkých síl. Ako mi postup na „Európe" tesne ušiel, tak by sa mi na „svete" mohol prihodiť opak a vydalo by to na finále. Na dvojstovke bývajú minimálne rozdiely, o čom som sa presvedčila aj na Svetových pohároch. Bude záležať na tom, kto bude mať akú formu v danom momente  i na poveternostných podmienkach. Pevne verím, že v mojom prípade bude všetko tak, ako si to prajem."

V Račiciach sa postavíte na štart aj na 500 m. Stále platí, že sa viac sústreďujete na kratšiu trať?

„Dvojstovka mi je srdcu bližšia, vždy bola. V tréningoch sa na ňu zameriavam viac. Keďže štartujem aj na päťstovke, tú tiež pôjdem naplno a rovnako sa aj na tejto trati budem snažiť o čo najlepší výsledok."

Beriete ako výhodu, že prostredie v Račiciach je vám dôverne známe?

„Určite áno, chodíme tam na sústredenia roky, už od kadetských čias. V Račiciach sme mávali aj nominačné preteky, až kým nebol k dispozícii Zemník. Je to pre nás domáce prostredie, tento rok som na tomto mieste absolvovala až tri sústredenia. Račice vždy boli pre mňa obľúbenou destináciou, teším sa, že sa tohtoročný šampionát koná práve tam. Pre mňa je to skoro ako doma."


Na Slovensku nemáte žiadnu konkurenciu, zvlášť keď Martina Kohlová vynechala celú sezónu. Nevnímate to ako hendikep?

„Nie, posledné roky som sa Martinou už nepripravovala, každý sme mali svojho trénera. Tento rok som sa zúčastnila na troch kvalitne obsadených medzinárodných pretekoch, a to, že na Slovensku nemám  konkurenciu, z tohto pohľadu neberiem ako mínus. Mrzí ma však, že doma medzi ženami konkurencie niet."

Ako prebiehala spolupráca s vaším osobným trénerom Rastislavom Kuželom, ktorý pôsobí pri nórskej reprezentácii?

„Spolupracovali sme na sústredeniach celú jeseň i jar. Počas sezón to prebieha zväčša na internetovej báze, posiela mi tréningové plány, komunikujeme spolu. V Račiciach som sa predtým pripravovala s českou sparingpartnerkou a začiatkom augusta podal pomocnú ruku tréner Ľubomír Hagara mladší, ktorý má na starosti Mateja Rusnáka a konzultoval niektoré záležitosti s mojím osobným koučom. Bolo to podľa mňa dobré rozhodnutie, že sme takto  spojili sily."

S akými ambíciami odcestujete na majstrovstvá sveta?

"Keďže som v singli na svetovom šampionáte ešte nikdy neštartovala, pôjdem tam v podstate ako nováčik. Som však skúsená, mám niečo odjazdené, „odpretekané" , nuž by to nemal byť pre mňa hendikep. Posnažím sa o čo najlepšie umiestnenie, budem bojovať o finále. Uvidíme, na čo mi budú sily stačiť a ako to dopadne. Verím, že v môj prospech."

Ladislav Harsányi

   

« späť