14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

23. august 2017

Bergendi: V Račiciach sme takmer doma, fanúšikovia, požeňme našich pretekárov spoločne do cieľa!


Vo štvrtok to vypukne naostro. Majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike v českých Račiciach sa rozbehnú naplno, s účasťou 19 slovenských pretekárov. Verme, že Račice budú - aj vďaka mohutnej podpore veľkého počtu našich fanúšikov - aj slovenské.

Boris Bergendi, generálny manažér Slovenskej kanoistiky, pozýva na podujatie všetkých slovenských priaznivcov tohto športu: "Už vo štvrtok sa začínajú majstrovstvá sveta v neďalekých Račiciach. Vrchol tohtoročnej sezóny. Vzhľadom na našu spoločnú česko-slovenskú históriu a aj niekoľko desaťročí spoločného kanoistického spolunažívania, môžeme brať tieto MS  takmer ako na domácej pôde. Nehovoriac, že kanál v Račiciach je nám veľmi blízky, známy a využívaný mnohé roky aj pre naše národné kvalifikácie. S potešením sledujeme, že tento vzťah cíti mnoho slovenských kanoistov a fanúšikov a v početných skupinách sa chystajú zúčastniť sa na tejto slávnosti. Hlavne toto pozitívum vidím ako prínos pre našich reprezentantov, ktorí sa ocitnú taktiež v takmer domácom prostredí. Nielen tým, že dráhu dokonale poznajú, ale že na tribúnach bude mnoho slovenských prívržencov. Ja len pevne verím a obraciam sa na vás fanúšikov slovenskej kanoistiky, že využijeme možnosti vstupeniek, ktoré nie sú viazané na oblasť tribúny alebo sedadlo a naši priaznivci nevytvoria samostatné ostrovčeky, ale sa nájdeme spoločne, oblečení do národných farieb a na tvári označení slovenskou trikolórou a budeme hnať mohutným povzbudzovaním a slovenskými vlajkami naše dievčatá a chlapcov spoločne do cieľa. Držme našim palce!"

(lh)

Foto Peter Bende

   

« späť