29. august 2017

V Račiciach panovala skvelá atmosféra. Prispeli k nej i slovenskí fanúšikovia

Na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v Račiciach boli doma dve krajiny - Česko i Slovensko. Slovenským pretekárom, ktorí Labe arénu dôverne poznajú, pomohli vytvoriť počas štyroch súťažných dní domáce prostredie fanúšikovia spod Tatier. Pricestovali v hojnom počte z viacerých kútov našej krajiny a pričinili sa spolu s priaznivcami z ďalších krajín o fantastickú atmosféru na tribúne, ktorá hnala vpred pretekárov.

"Ľudia boli fantastickí, veľmi som cítila ich podporu," pochvaľovala si slovenská kajakárka Ivana Mládková. A v podobnom duchu hovorila väčšina pretekárov. Veľmi silné zastúpenie v hľadisku mali Nováky, presnejšie tamojší klub rýchlostnej kanoistiky.

Na tribúne sme zahliadli aj člena výboru KRK Nováky Miroslava Miča st. s manželkou Alenkou. Bol to práve on, ktorý na slávnostnom podujatí Kanoista roka 2016 vyhral v tombole pobyt v Račiciach na majstrovstvá sveta. "Bola to moja manželka, ktorá mala šťastnú ruku," uspresňuje. Toto miesto je pamätné  pre Miroslava Miča mladšieho, ktorý presne pred desiatimi rokmi ako člen K4 na 500 m (ďalšími do partie boli Boris Viszlay, Juraj Baránek a Andrej Divinec) získal v rámci juniorských MS bronzovú medailu pod vedením trénera Ľubomíra Hagaru staršieho.

"Nechýbal som v Račiciach v auguste 2007, keď tu môj syn Miro vyhral bronzovú medailu v K4 na 500 m. Dnes už nejazdí, ale zostal činný v kanoistike, venuje sa predaju lodí," vraví Miroslav Mičo starší. Preteky, a zvlášť vystúpenia Slovákov, si v Labe aréne užíval: "Videli sme krásne výkony. Na to, aký sme malý štát, sme dosiahli pekné úspechy. Držali sme palce v prvom rade Nováčanom, Ivane Mládkovej, Mirovi Zaťkovi, Ľubovi Beňovi, háčikom v K4 Martinovi Nemčekovi a Denisovi Myšákovi. Myslím, že máme veľa úspešných športovcov z Novák."

Podľa organizátorov počas štyroch súťažných dní prešlo areálom okolo 12-tisíc návštevníkov, tribúna na finálových pretekoch praskala vo švíkoch. Prialo aj počasie, s krátkymi prestávkami bola aréna zaliata slnkom.