14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

18. september 2017

Hargašov memoriál prebehol na Zlatých pieskoch ako za zlatých čias


Zlaté piesky a kanoistika, to vždy išlo dohromady, a je len dobré, že táto tradícia ožíva. Aj vďaka Hargašovmu memoriálu, ktorá dostal v bratislavskom prevedení prívlastok Malý a v posledných rokoch sa vrátil do tohto areálu. Prioritne je zameraný na mládež. V sobotu 16. septembra 2017  sa uskutočnil na bratislavských Zlatých pieskoch ďalší ročník tohto podujatia, ktorý priniesol zaujímavé zápolenia rýchlostných kanoistov. Technicky ich zabezpečil Vodácky klub Tatran Karlova Ves. Okrem 17 slovenských klubov sa na pretekoch zúčastnil aj tím z Poľska (Slask). V najpočetnejšej kategórii vyhlásili Cenu Ľubomíra Kadnára.

"V poradí už 72. ročník Hargašovho memoriálu prebehol bezproblémovo, napriek nie ideálnemu počasiu. Ďakujeme všetkým za účasť a vynikajúce výkony," konštatoval riaditeľ pretekov Juraj Kadnár.

Ten vyzdvihol pomoc viacerých inštitúcií i ľudí, bez ktorých by preteky jednoducho neboli: "Poďakovanie si zaslúžia naši členovia lodenice, pretože bez nich by nebolo možné tieto preteky zorganizovať. Takisto vďaka patrí aj Bratislavskému samosprávnemu kraju, hlavnému mestu Bratislava a Karloveskému športovému klubu za podporu podujatia. Poďakovanie treba  vysloviť aj novému vedúcemu Zlatých pieskov Paľkovi Galambošovi, ktorý vrátil vzťahy s vodákmi do starých, dobrých koľají. Areál totiž bol dlhé roky mekkou slovenskej, ale aj medzinárodnej kanoistiky. Tešíme sa na vás na 73. ročníku memoriálu."

Výsledky:

http://www.canoe.sk/preview-file/0ff15d1696a193ffcc57c17a53452b3f

(lh)

   

« späť