14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

06. október 2017

Na Zlatých pieskoch v sobotu Rozlúčkové - tortové preteky


Na záver sezóny už tradične prichádzajú na rad Rozlúčkové - tortové preteky, ktoré sa uksutočnia v sobotu 7. októbra 2017 na bratislavských Zlatých pieskoch. Organizátori evidujú účasť pretekárov z 18 klubov, medzi ktorými sú aj pretekári z maďarského Szolnoku. V poradí, jubilejný 65. ročník tak má prívlastok medzinárodný.

V žiackych kategóriách sa bude súťažiť na 2-kilometrovej trati (od 8-9-ročných dievčat a chlapcov až po 14-ročných) počnúc kadetmi sa jazdí na 4 km. V juniorskej kategórii uvidíme našich úspešných reprezentantov z vrcholných medzinárodných podujatí na čele s Csabom Zalkom.

Ani v seniorskej kategórii nebude núdza o kvalitu. V K1 na 4 km uvidíme Adama Boteka, ktorý si z MS z Račíc priviezol s Petrom Gellem strieborné medaily, na štarte nebudú chýbať ani Martin Nemček a Samuel Baláž, členovia úspešného slovenského štvorkajaka zo svetového šampionátu.

Plánovaný štart je v sobotu o 10.00 h. Technicky  zabezpečuje podujatie klub rýchlostnej kanoistiky Vinohrady, uskutočnia sa pod záštiou starostu mestskej časti Ružinov. Táto mestská časť je aj hlavným podporovateľom medzinárodných Rozlúčkových - tortových pretekov. Ich riaditeľom je Jaroslav Ostrčil.

(lh)

   

« späť