14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

17. október 2017

Adam Botek: S Gellem chceme pokračovať, rád by som šiel aj kájednotku


Na majstrovstvách sveta v Račiciach doslova zažiarili. Novozložená kádvojka Peter Gelle - Adam Botek, v ktorej sa snúbila skúsenosť s mladosťou, si na nich vypádlovala na trati 1000 m senzačné strieborné medaily.

Po šampionáte prišiel pre komárňanského pretekára zaslúžený odpočinok. „Dal som si mesačné voľno, oddychovanie, ničnerobenie... Väčšinu času som strávil s rodinou a kamarátmi, snažil som sa dobehnúť, na čo som počas roka nemal čas. Užíval som si to. Teraz však opäť štartujeme program systematického tréningu. Musím sa trocha rozbehnúť. Preto som aj absolvoval Rozlúčkové tortové preteky, aby som si trocha zapádloval," vraví iba 20-ročný Adam Botek.


Od svetového šampionátu v Račiciach si prvý raz zasúťažil na spomínaných Rozlúčkových tortových pretekoch na Zlatých pieskoch pred desiatmi dňami. Na 4-kilometrovej trati dopádloval do cieľa na treťom mieste za Marekom Krajčovičom a Samuelom Balážom.

„Jazdilo sa mi veľmi zle. Mám  najazdených málo kilometrov, od majstrovstiev sveta v Račiciach ich bolo dohromady iba 22. Pred pretekmi som bol iba dvakrát na vode a nebolo to ono. Odrazilo sa to aj na výkone, nejako extra som nevládal. Možno, ak by som sa začal pripravovať o týždeň skôr... Čo už," hodnotil svoj výkon bezprostredne po pretekoch člen Kayak & kanoe klubu Komárno.

Aký bude jeho najbližší program? Do 4. novembra sa budem pripravovať v domácich podmienkach a piateho letíme do kalifornského New Portu do USA. Pocestujem s členmi našej olympijskej káštvorky na čele s trénerom Petrom Likérom. Osobne sa tam vyberiem už tretíkrát. Sú to tam dobré podmienky, miesto, počasie, všetko vyhovuje. Po návrate budem mať sústredenie s reprezentačným výberom do 23 rokov, pravdepodobne na bežkách. Bude to jeden decembrový týždeň. Ďalšia časť prípravy sa upresní," vymenúva body programu.

Na tému ďalšej spolupráce s Petrom Gellem a priorít pre budúci rok sa rozhovoril takto: „S Peťom si chceme predĺžiť spoluprácu, verím, že nám to pôjde čo najlepšie. S tímom do 23 rokov by som chcel absolvovať majstrovstvá sveta i Európy, pravdepodobne v kájednotke. Nevylučujem ani návrat ku káštvorke v tejto vekovej kategórii. Rád by som sa zameral prioritne na K1, ešte sa však musíme poradiť s trénerom, teraz neviem povedať, čo bude o rok."

Ladislav Harsányi

   

« späť