14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

06. november 2017

Tibor Linka s kolegami z K4 do Ameriky necestoval. Nie je to žiadna novinka ani senzácia


Členovia slovenskej vlajkovej lode K4 budú v najbližších týždňoch čeriť kalifornské vody, kde sa takmer celý mesiac zamerajú na naberanie kondície a ukrajovanie kilometrov v príprave na novú sezónu. V tíme trénera Petra Likéra sa hlásili Erik Vlček, Juraj Tarr a Denis Myšák. Tibor Linka do USA necestoval. Dôvod, prečo štvrtý člen posádky zvolil inú cestu, vysvetľuje jeho osobný tréner v Športovom centre polície.

„Nie je to žiadna novinka. Tibor Linka ani minulý rok na jeseň necestoval s chlapcami do Ameriky. Vtedy sa tam nevybral Erik Vlček, teraz šiel. Tibor pokračuje v príprave v zaužívanom modeli, tak ako to máme v posledných rokoch vo zvyku. Keďže s prípravou začína skôr ako ostatní členovia K4, už v októbri, ide podľa svojho tréningového plánu. Nič iné za tým hľadať netreba," objasnil Marian Tesárik, ktorý spolupracuje s Petrom Likérom pri káštvorke.

Śamorínčan absolvuje prípravný blok od 12. do 26. novembra v talianskej Sabaudii, kde sa bude pripravovať 20-členná skupina pretekárov pod hlavičkou ŠCP vrátane Gábora Jakubíka,  Mareka Krajčoviča, Mateja Micháleka, Csabu Zalku, Samuela Baláža, Martina Nemčeka a ďalších.

Po návrate z Talianska budú Linka a spol. od 4. decembra zaberať na Štrbskom plese. Za tým, že do Ameriky nešiel so svojmi parťákmi, žiadnu senzáciu hľadať netreba. Káštvorka sa rozdelila iba dočasne. Od januára 2018 budú opäť spolu.

(lh)

 

   

« späť