14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

28. november 2017

Tréner Likér hlási z Kalifornie: Skúšame nové tréningy i metódy


V Newporte na juhu Kalifornie kotvia už viac ako tri týždne. Reč je o trojici káštvorkárov našej vlajkovej lode v rýchlostnej kanoistike Erika Vlčeka, Juraja Tarra, Denisa Myšáka, ktorí spolu s kolegom Adamom Botekom pomaly finišujú vo výcvikom tábore v rámci prípravy na novú sezónu pod vedením trénera Petra Likéra. Táto americká destinácia je pre našich kajakárov už tradičnou, kam sa vyberajú raz či dvakrát v priebehu roka.

"Sústredenie zatiaľ prebieha v tradičnej forme ako každý rok. Bežný deň vyzerá takisto ako pri predchádzajúcich pobytoch. Po raňajšom tréningu nasleduje obed, oddych a poobede je na programe druhá tréningová fáza. Dom, kde sme v minulosti bývali, sme zamenili za apartmány. Stravujeme sa v reštauračných zariadeniach v okolí," hlási z miesta pobytu tréner Likér. Podľa neho sa však vedia vyrovnať so stereotypom: "Máme skúsenosti z predchádzajúcich rokov, takže také niečo nehrozí," dodá.

Keďže v tomto roku prišlo k dramatickej zmene kurzu, čo sa týka prioritnej disciplíny - prechod z tisícky na novú olympijskú päťstovku - zaujímalo nás, či sa zmenil aj charakter tréningov už počas úvodnej fázy prípravy na sezónu, ktorá býva zameraná predovšetkým na najazdenie kilometrov.

"Tentokrát až tak neriešime najazdené kilometre. Začíname sa orientovať na iné tréningy, skúšame nové tréningové metódy. V tejto chvíli by som však ešte o nich nerád hovoril konkrétnejšie," povedal na túto tému Likér.

Ako je to s Denisom Myšákom, ktorý za more cestoval po operácii ramena? Má ho už v poriadku? "V stopercentnom ešte nie. Tréningy má inak zamerané ako zvyšok osádky, musí veľa cvičiť s operovanou rukou. Aj z toho dôvodu s nami cestoval fyzioterapeut Braňo Mišovič, ktorý s nami cvičí, strečuje," odpovedá tréner káštvorky.

Zo zahraničných pretekárov tam narazili zatiaľ iba na jedného - Čecha Filipa Dvořáka. Slovenská kanoistická ekipa v Kalifornii aj tentoraz využila možnosť stretnúť sa s hokejistom Los Angeles Kings Mariánom Gáboríkom, s ktorým udržujú dlhoročné priateľské styky.

"Marián nám dal k dispozícii lístky na všetky zápasy svojho tímu, ale vzhľadom na náš nahustený tréningový režim sme stihli navštíviť len jeden - bol to duel proti Bostonu," uzavrel Likér.

Americké sústredenie slovenských vodákov sa končí 5. decembra.

(lh), foto Peter Likér

 

 

   

« späť