14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

07. december 2017

Peter Gelle a Adam Botek v elitnej desiatke v ankete Športovec roka 2017


Slovenskí rýchlostní kanoisti Peter Gelle a Adam Botek, ktorí získali v K2 na 1000 m na majstrovstvách sveta v Račiciach strieborné medaily, sa ocitli v kategórii jednotlivcov v prvej desiatke v ankete Športovec roka 2017. Jej výsledky vyhlásia 22. decembra v novej budove SND.

Medzi kolektívmi skončil na 6. mieste štvorkajak Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka.

Víťaz ankety Športovec roka 2017 na Slovensku v kategórii jednotlivcov vzíde z tejto desiatky (podľa abecedného poradia): dvojica Peter Gelle, Adam Botek (rýchlostná kanoistika), Marek Hamšík (futbal), Peter Hámor (horolezectvo), Magdaléna Rybáriková (tenis), Peter Sagan (cyklistika), Alexander Slafkovský (vodný slalom), Ladislav a Peter Škantárovci (vodný slalom), Veronika Velez-Zuzulová (zjazdové lyžovanie), Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie) a Ján Volko (atletika).

Čo sa týka najlepších kolektívov, víťazom sa stane jeden z trojice (rovnako v abecednom poradí): futbalisti Slovenska do 21 rokov, hliadka vodných slalomárov 3x C1 a miešané družstvo v zjazdovom lyžovaní.

Definitíva už je známa na 4.- 6. mieste: 4. hokejbalisti SR, 5. A-tím SR vo futbale, 6. štvorkajak SR (Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka).

 

(lh)

   

« späť