14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

11. december 2017

Z Vlčeka sa stal bežec: V krose som sa držal svojho tempa


Trojnásobný olympijský medailista v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček sa taktiež zúčastnil v nedeľu v Šamoríne na 24. ME v krose na behu pre verejnosť (6,28 km - oficiálna dĺžka) a dosiahol pekný čas 25:22 min i solídne umiestnenie (celkovo 77. miesto, medzi mužmi 75.)

„Chcel som bežať okolo štvorminútového tempa na kilometer, to bol môj cieľ, lebo viem, že niekde tam sú moje hranice. Doteraz som nemal skúsenosti s behom na tráve a s prekážkami, takže moje odhady, ako by som to mohol zabehnúť, boli iba hrubé. V priemere som bežal na 3:57 min podľa skutočne prebehnutých kilometrov, takže moje predpoklady a skutočnosť sa približne zhodovali," hodnotil Vlček svoj bežecký výkon pre canoe.sk.

Len pred pár dňami sa vrátil zo sústredenia v Kalifornii, kde bol súčasťou kanoistickej prípravy aj beh. Poslúžilo mu to ako dobrá príprava do Šamorína. „Prvý raz v príprave sme sa viac zamerali na nohy, robili sme veľmi veľa výpadov, drepov s činkami, výskokov... Takže dolné končatiny dostali v Amerike poriadne zabrať. Po takej príprave sa mi bežalo dobre, cítil som to," priznal Erik.

„Na terén som bol pripravený, obul som si dobré tenisky, nešmýkali sa. Trať bola super. Prekážky som si predtým vôbec nevyskúšal,  v prvom kole ma trocha prekvapili, ale neboli až také náročné. Stačilo ich prebehnúť raz a človek už vedel, čo ho čaká. Pre profíkov boli prekážky ľahké a pre nás amatérov po jednom kole to už tiež šlo," povedal na margo terénu a prekážok.

„Na to, že počasie príliš neprialo, bola zima, studený vietor, prišlo veľa ľudí, i mojich známych. Povzbudzovali ma, nuž sa mi bežalo dobre. Pekný areál, takisto dobrá organizácia, o podujatí môžeme hovoriť ako o vydarenom," chválil atletické ME v krose.

Čo ho čaká v kanoistickej príprave v najbližších týždňoch? „Celý december sa budeme chystať v domácich podmienkach, venovať sa zimnej príprave. Je pred nami veľa behania, čakáme, kým nám dokončia plaváreň v Komárne, ktorá je v rekonštrukcii. Od 18. decembra by sme mali začať veľa plávať, cvičiť, potom príde na rad klasický pádlovací bazén, posilňovňa."

(lh)

Foto: x-bionic® sphere

 

 

 

   

« späť