14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

12. december 2017

Trénerský seminár v Smrekovici prednáškami i praktickými ukážkami zaujal


Smrekovica neďaleko Ružomberka hostila po seminári rozhodcov aj dvojdňový seminár (1. -2. decembra) slovenských trénerov rýchlostnej kanoistiky, ktorých sa tam zišlo 37.

„V piatok po večeri prebehla neformálna a neviazaná debata v odľahčenej forme, ktorá však bola veľmi dôležitá a užitočná. V rámci nej odznelo množstvo informácií o trénerskej problematike, o živote v kluboch, pričom sa to celé preklopilo do konštruktívnej roviny," povedal na margo neoficiálneho programu seminára športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla.

V sobotu o 9. 30 h odštartoval prúd prednášok. Petrla referoval o účinkovaní predovšetkým seniorskej reprezentácie v roku 2017. V rovnakom tematickom duchu sa nieslo vystúpenie Mariana Tesárika, šéfa realizačného tímu juniorskej reprezentácie, ktorý sa zameral na „svoju\" vekovú kategóriu. Vedúci Slovenského mládežníckeho tímu Vladimír Mrva zhodnotil výsledky a prácu ŠMT v končiacom sa kalendárnom roku.
Účastníci si vypočuli prednášku informatívneho charakteru s dôrazom na stravovanie a doplnky výživy, ktorú predniesla Lucia Mištinová.

Fyzioterapeutička Iveta Stanková, ktorá má bohaté skúsenosti s reprezentantmi v rôznych športových odvetviach, sa venovala prob-lematike nesprávneho držania tela hlavne mládeže, ale aj seniorov a vplyve na kariéru športovca.

„Väčšina trénerov hodnotila seminár ako užitočný, prínosný, na ktorom sa niečo nové dozvedeli, naučili. S veľkým ohlasom sa stretla prednáška Ivety Stankovej, spojená s praktickými ukážkami a návodmi, ako postupovať a ako sa popasovať s problémami nesprávneho držania tela," vraví športový riaditeľ Petrla.

Z rôznych uhlov pohľadu sa rozoberala problematika kalendára podu-jatí v rýchlostnej kanoistike v roku 2018, program pretekov. Odzneli požiadavky trénerov, čo by sa v tejto súvislosti mohlo zmeniť, zlepšiť. Témou boli aj pravidlá, napríklad šírka kajaka pre mládež, čiže tak-zvaných minikajakov, tak aby bol upravený maximálny rozmer.

(lh)

Foto Zoran Maršal, Filip Petrla

 

   

« späť