14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

20. december 2017

Čo si želá Denis Myšák pod stromček? "Zdravie by pokojne postačilo"


Člen nášho medailového štvorkajaka z vrcholných podujatí Denis Myšák neprežíva dobré obdobie. Zrádza ho totiž zdravie. Vleklé problémy s pravým ramenom riešil v októbri operačným zákrokom. Prognózy hovorili, že po približne týždni mesačného kalifornského sústredenia káštvorky (od 5. novembra do 5. decembra), by už mohol zaberať s kolegami naplno, lenže opak bol pravdou. Na vodu mohol zabudnúť. Zostali len behy a posilňovňa.

Zdá sa, že dnes je už operované rameno v poriadku, ale zdravotným problémom "háčika" našej vlajkovej lode zďaleka nie je koniec. Aj ľavé rameno totiž čosi signalizuje. "Na operované rameno si dávam väčší pozor, ale už je to na dobrej ceste. Problémy mám však s druhým, s ktorým idem na magnetickú rezonanciu," vraví 22-ročný odchovanec nováckej rýchlostnej kanoistiky, dnes člen ŠCP Bratislava.

Rameno nie je jediné, čo Myšáka trápi. Denne aj dva-trikrát sa mu rinie krv z nosa a lekári musia zistiť, čo to spôsobuje. "Mám za sebou vyšetrenia v zdravotníckom zariadení Sportmed a v Nemocnici svätého Michala v Bratislave. Absolvoval som odber krvi, prvé výsledky sú v poriadku, čakám na ďalšie. Bol som aj na gastro vyšetreniach, kde mi zistili zápal v bruchu, na výsledky si musím počkať, dozviem sa ich 10. januára," povedal Denis

Posledný polrok bol z jeho strany viac ako smoliarsky a zlý: "Bolo to trápenie. Iba som behal, posilňoval, do toho prišlo  rameno..."

Napriek početným zdravotným komplikáciám pokračuje v tréningovom procese v individuálnom režime: "Pripravujem sa v Novákoch, tento týždeň som si odskočil do Bratislavy na kodinčný tréning." Či pocestuje s kolegami z lode na zimný výcvikový tábor do rakúskeho Ramsau 7. januára budúceho roka, v tejto chvíli povedať nevie: "Rád by som šiel, uvidíme, čo ukáže magnetická rezonancia. Nechcel by som veci unáhliť, lebo by sa mohlo stať, že by som sa dával dokopy oveľa dlhšie."

Vianoce strávi s priateľkou a rodinou doma v Nitrianskom Rudne pri Novákoch. Želá si pod stromček aj niečo iné ako zdravie? "Zdravie by mi úplne postačilo. Nič iné teraz nepotrebujem," odpovedá.

(lh)

 

 

 

   

« späť