14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

12. január 2018

ŠCP v Ramsau: Bežkujú, behajú, plávu, vyberajú pokuty za mobil


V rakúskom lyžiarskom stredisku Ramsau am Dachstein od pondelka naberá kondičku skupina popredných slovenských rýchlostných kanoistov pod značkou Športového centra polície, ktoré zorganizovalo zimný výcvikový tábor v spolupráci so sekciou hladkých vôd Slovenskej kanoistiky. Výpravu tvoria športovci Denis Myšák, Juraj Tarr, Erik Vlček, Gábor Jakubík, Adam Botek, Samuel Baláž, Mariana Petrušová, Paulína Tesáriková, Karolína Seregiová, sprevádzajú ich tréner Peter Likér, masér Igor Viszlai, šéfom výpravy je športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petrla.

„Výcvikový tábor je predovšetkým zameraný na budovanie vytrvalosti vo vysokohorskom prostredí. Hlavnou tréningovou náplňou je bežkovanie a plávanie doplnené posilňovaním a klasickým behom. Trénujeme doobeda a poobede klasický tréningový cyklus, ktorý máme rokmi overený, čiže dva a pol dňa, pol dňa voľno, dva a pol dňa, deň voľno," približuje rytmus prípravy Filip Petrla a rozmení ju na drobné": Každý druhý deň doobeda sa ide plávať a posilňovať a ostatné tréningové fázy sa bežkuje alebo behá. Trénujeme v dvoch skupinách, jedna je ženská a druhá mužská, takže samotné tréningy a aj tréningový cyklus sa mierne líšia, ale v podstate sa snažíme robiť čo najviac vecí spoločne a budovať tým dobrú atmosféru a náladu v tíme, ktorá sa potom prenáša aj do tréningového procesu."

Nezabúdajú však ani na regeneráciu a prípravu na ďalšiu tréningovú jednotku: „Na to taktiež kladieme veľký dôraz. Snažíme sa, aby športovci čo najviac využívali nášho maséra, hlavne tí mladší, aby si uvedomili, že je to dôležitá súčasť ich športovej kariéry. Ďalej sa snažíme pravidelne využívať fínsku saunu."

O tom, že tímový duch sa snažia vypestovať aj netradičnými metódami, svedčia aj slová Petrlu: „Počas spoločného stravovania sme zakázali používanie mobilných telefónov. To platí pre celý tím bez výnimky. Za porušenie vyberáme pokutu 1 euro. Na konci sústredenia sa z vyzbieraných peňazí kúpi niečo symbolické. V rámci sústredenia sa spolu zišli naozaj tí najskúsenejší reprezentanti s tými, ktorí by ich mali nasledovať. Verím, že tieto dve skupiny sa navzájom dopĺňajú a sú prínosom jedna pre druhú."

(lh)

   

« späť