14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

01. február 2018

Kanoistika dostala viac od ministerstva školstva, peniaze pôjdu najmä na reprezentáciu a mládež


Sumu 44,76 milióna eur rozdelilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) medzi športové zväzy. V minulom roku im rezort školstva poskytol príspevky v celkovej výške zhruba 36,32 mil. eur.

Aj v tomto roku získajú najvyšší príspevok zo štátneho rozpočtu Slovenský futbalový zväz (vyše 9,5 mil. eur) a Slovenský zväz ľadového hokeja (viac ako 7,27 mil. eur). Ďalšími športmi v poradí sú tenis (4,196 mil. eur), atletika (takmer 2,29 mil. eur), plávanie (takmer 2,2 mil. eur) a kanoistika (vyše 2,0 mil. eur).

„Môžem potvrdiť, že dnes sme prijali prvú časť príspevku od ministerstva školstva. Je chvályhodné, že tento rok prišli financie skôr ako po minulé roky. Príprava reprezentantov sa začína už v prvé januárové dni a bez financií je náročné ich akcie zabezpečovať," reaguje generálny manažér Slovenskej kanoistiky Boris Bergendi.

"Výška dotácie oproti minulému roku síce narástla, ale musím podotknúť, že minuloročný nesprávny výpočet zasiahol práve náš zväz najmarkantnejšie. Po oprave vzorca pre výpočet príspevku pre tento rok a na základe výsledkov reprezentácií oboch našich sekcií v roku 2017 sme očakávali výraznejší nárast " pokračoval Bergendi.

Aké budú priority financovania? "Konečné schválenie rozpočtu vykoná Konferencia Slovenskej kanoistiky, ale už teraz môžeme prezradiť, že hlavným cieľom bude podpora reprezentácií, mládežníckych aktivít, rozvoj klubov a príprava Súťaže olympijských nádeji, ktorú v rýchlostnej kanoistike s najväčšou pravdepodobnosťou zorganizujeme na Zemníku. Veľkým cieľom bude „prebudiť“ – obnoviť niektoré lokality Slovenska, kde kanoistika existovala, ale z rôznych príčin zanikla," odpovedá generálny manažér SK.

(lh)

   

« späť