14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

08. február 2018

Slovenský mládežnícky tím bežkuje na Štrbskom plese


Slovenský mládežnícky tím v rýchlostnej kanoistike nespí zimným spánkom. Pod  vedením Vladimíra Mrvu momentálne naháňa i testuje kondičku na Štrbskom plese vo Vysokých Tatrách (4. - 11. februára).

"Máme tu 20 mladých športovcov. Najviac sa venujeme behu na lyžiach, prakticky denne. Ide hlavne o zvládnutie lyžiarskej techniky na bežkách. Využívame aj posilňovňu, v rámci relaxu sme si zašli aj do Atria Wellness, pre spestrenie pobytu sa chystáme  na túru," informuje Vladimír Mrva o náplni zimného sústredenia. Ubytovaní sú v penzióne Litvor, ktorý za dostupnú cenu poskytuje dobré služby, mladí adepti kanoistiky sú tam ubytovaní už po piatykrát.

Na Štbskom plese sa  v stredu 7. februára uskutočnil meraný tréning na bežkách na 3x2 km (zelený plus červený okruh). Najlepší priemerný čas medzi chlapcami dosiahol Adam Psotný, druhý bol Ondrej Kobyda a tretí Jakub Doktorík (všetci ročník narodenia 2004). Medzi dievčatami dosiahli najlepši priemerný čas Romana Švecová (2005), Réka Bugár a Dominika Rusová (obe 2004). Na testovaní sa zúčastnilo 13 chlapcov a 7 dievčat.

 

Mládežnícky tím sa prvý raz zišiel v tomto roku 13. januára na testovacom zraze v Šamoríne. na ňom sa zúčastnilo 32 športovcov vo veku od 11 do 14 rokov. "Hlavným cieľom bolo zmonitorovanie všeobecnej výkonnosti vybraných športovcov, beh bol tentokrát nahradený plávaním na 200 m (po minulom roku druhýkrát v tomto januárovom termíne). Potešujúce je, že nastal oproti minuloročnému tímu nárast výkonnosti v plávaní  - priemerne o 12,5 sekundy. Dôležitá bola tiež vysoká účasť tímu, pre chorobu sa nezúčastnil len 1 športovec. Testy prebehli v lodenici KCK Šamorín a v areáli X-Bionic Sphere Šamorín," vrátil sa ešte k šamorínskemu zrazu Vladimír Mrva.

(lh)

 

   

« späť