14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

26. február 2018

Miroslav Haviar bude hlavným rozhodcom na MS 2018 v rýchlostnej kanoistike v Montemor-o-Velho


Na zasadnutí technickej komisie Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF), ktoré sa konalo v dňoch 19. - 23. februára v nemeckom Lipsku, nominovali na funkciu hlavného rozhodcu na majstrovstvá sveta 2018 v rýchlostnej kanoistike v portugalskom Montemor-o-Velho (22. - 26. augusta 2018) Slováka Miroslava Haviara. Ten bol v tejto pozícii prvý raz na lanskom svetovom šampionáte v Račiciach. Bude veliť rozhodcovskému zboru aj na Svetovom pohári v Duisburgu (25.-27. máj 2018).

Technická komisia rozhodla o dejiskách SP v roku 2020, budú sa konať v Račiciach, Szegede a Duisburgu. Keďže o usporiadanie seminára a skúšok medzinárodných rozhodcov neprejavila záujem žiadna európska krajina, bude sa konať v septembri v Kanade.

Technická komisia prerokovala niektoré Haviarove návrhy na zmenu pravidiel, niektoré však podliehajú odsúhlaseniu exekutívy a kongresu. "Ide o definície, ale aj niektoré systematické či technické zmeny," naznačil Haviar.

V Lipsku odsúhlasili aj postupový kľúč pre olympijské hry 2020 v Tokiu, zavedie sa ďalšie postupové kolo, štvrťfinálové. Prečo pristúpili k takémuto kroku? "Na olympiáde platí, že podľa toho, aký dlhý čas je ten-ktorý šport na televíznej obrazovke, toľko dostane peňazí v rámci televíznych práv. Kľúč je zložitý, ale v podstate sa odvíja od diváckej sledovanosti. Skrátka, ide nám o to, aby rýchlostná kanoistika bola čo najviac v televízii. Preto sme zaviedli ďalšie postupové kolo. Bude síce postupovať menej ľudí, ale budú pretekať dlhšie," vysvetlil Haviar, ktorý sa zúčastnil na zasadnutí.

(lh)


.

   

« späť