14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

27. február 2018

Denis Myšák: Túto sezónu si do lode pravdepodobne nesadnem


Na galavečer sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky, na ktorom dekorovali najúspešnejších pretekárov a oddiely v Slovenskom pohári, prišiel minulý piatok s obviazaným ľavým ramenom. Mal 24 hodín po operácii.

"Operácia prebehla vo štvrtok večer  u  MUDr. Ladislava Máriásiho v Kolárove, ktorý mi operoval aj pravé rameno. Pustili ma v piatok ráno," vravel Denis Myšák, háčik nášho úspešného štvorkajaka po chirurgickom zákroku.

S ľavým ramenom boli podobné problémy ako s pravým? Áno, ale kosť bola v pomerne dobrom stave, aj keď mal vápnik, ktorý mi zoškrabávali. Šľachy som mal dosť potrhané, takisto aj zrasty, ktoré mi odstránili. Šľachu mi zviazali, zbrúsili," odpovedá a opisuje zákrok odchovanec nováckej kanoistiky.

Po dvoch-troch dňoch už mohol s ramenom  robiť opatrné pohyby, stehy mu majú vybrať týždeň po operačnom zákroku. A potom už bude nasledovať podľa všetkého dlhá rehabilitácia. Sadne si vôbec v tejto sezóne Denis do lode? "Asi nie. Pravé rameno, ktoré mi operovali pred polrokom, pri niektorých pohyboch stále bolí - pri behu, plávaní i pádlovaní. Trvá dlho, kým sa dá do poriadku a asi to bude podobné aj druhým ramenom. Takže sa musím vyzbrojiť trpezlivosťou, tou predovšetkým," uzavrel Myšák, ktorý verí, že budúcu predolympijskú sezónu bude opäť v plnom zdraví rovnocennou súčasťou káštvorky.

(lh)

   

« späť