14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

06. marec 2018

Gelle a Fraňa sa pod vedením trénera Radovana Šimočku pripravujú v Mexiku


Uplynulú sobotu sa pod vedením trénera kanoistického oddielu VŠC Dukla Banská Bystrica v Trenčíne Radovana Šimočku vydala do Mexika dvojica rýchlostných kanoistov Peter Gelle - Milan Fraňa. V hlavnom meste Mexiku, presnejšie v časti Xochomilko, absolvujú trojtýždňový výcvikový tábor (3.3 - 24. 3. 2018)

"Trénovať budeme na kanáli, na ktorom sídli Mexický kanoistický zväz. V roku 1968 sa tam konali olympijské hry a v roku 1994 majstrovstvá sveta. Tento kanál sme si vybrali hlavne kvôli nadmorskej výške, ktorá je 2300 metrov nad morom. V olympijskom centre pre kanoistiku, kde sa kanál nachádza, sú k dispozícii všetky potrebné športoviská na kvalitný tréningový proces. Ubytovanie máme zabezpečené v novom hoteli v tesnej blízkosti pretekárskej dráhy. Mali sme na výber z viacerých možnosti a plánujeme si namieste prehliadnuť všetky alternatívy, prípadne sa neskôr presťahujeme do zrekonštruovaných priestorov olympijskej dediny priamo v areáli kanála. Dúfame, že sa nevyskytnú žiadne komplikácie a sústredenie dopadne podľa našich predstáv," povedal ešte pred odletom pre www.dukla.kanoe.sk Šimočko.

   

« späť