14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

27. marec 2018

Po diskvalifikácii Trunova Beňo so Zaťkom napokon 8. na ME 2017


Slovenskí kajakári Miroslav Zaťko a Ľubomír Beňo, ktorí vlani obsadili na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v bulharskom Plovdive v K2 na 500 m 9. priečku, sa vzhľadom na zmenu poradia posunú na 8. miesto. Stalo sa tak v súvislosti s dopingovým previnením ukrajinského pretekára Igora Trunova, ktorý spolu s Ivanom Semykinom pôvodne skončili na bronzovej priečke, ale v konečnom dôsledku sú diskvalifikovaní. Canoe.sk o tom informoval Miroslav Haviar, viceprezident Európskej kanoistickej asociácie (ECA).

Ukrajinský kajakár Trunov mal pozitívny dopingový test vlani v máji na Svetovom pohári v Montemor-o-Velho. Medzinárodná kanoistická federácia (ICF) ešte v novembri minulého roka oznámila, že ho dištancuje na štyri roky. Vo vzorke mal zvýšenú hladinu testosterónu.

Už vlani prišiel o striebro z Montemoru na dvojstovke a o bronz v K2 na 500 m na následnom Svetovom pohári v Szegede.

 

 

 

 

   

« späť