14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

30. apríl 2018

Reprezentanti sa vrátili zo Szolnoku. Ako si sadol štvorkajak s Gellem?


V nedeľu popoludní sa z krátkeho sústredenia z maďarského Szolnoku vrátila skupina popredných slovenských reprezentantov v rýchlostnej kanoistike - Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka, Peter Gelle, Adam Botek, Csaba Zalka a Samuel Baláž, ktorých mali pod palcom tréneri Peter Likér a Andrej Wiebauer, členom tímu bol aj masér Igor Viszlai.

„Vystihli sme fantastické počasie, 26-27 stupňov, bezvetrie, na dráhe sme sa s Maďarmi vždy vedeli dohodnúť, strava super a chalani boli v pohode, žiadna choroba, žiaden problém sa nevyskytol," charakterizoval výcvikový tábor Peter Likér. Do Szolnoku chodieva so svojimi zverencami už roky, takže dokonale poznajú prostredie.

Ako prebiehal denný program a čo stihli počas pobytu natrénovať, vyskúšať? „Bol to necelý týždeň, čo nie je veľa času. Režim je stále rovnaký, ráno a poobede tréningové jednotky, šli sme dvakrát K2 a dvakrát K4, urobili sme si po dvakrát testovacie preteky v plnom tempe na 500 m a 750 metrov. Takisto absolvovali chalani aj vytrvalostné testy," odpovedá Likér.

S Vlčekom, Tarrom a Linkom si sadol do jednej lode skúsený Peter Gelle, ktorý by mal nahradiť v rozbiehajúcej sa sezóne na pozícii háčika rekonvalescenta Denisa Myšáka. Ako si sadla novozložená štvorica, ako zapadol do posádky Gelle? „Peter je veľmi profesionálny i snaživý pretekár, ale treba sa ešte do toho dostať, dva tréningy sú málo. Je na tom technicky úplne inak než Denis Myšák, takže budeme musieť v tejto súvislosti urobiť nejaké záležitosti. Veľa času na tréningy nezostáva, pretože tento víkend sú na programe kvalifikačné preteky a dva týždne na to sa koná už prvý tohtoročný Svetový pohár v Szegede."

Je už definitívne, že kvarteto pocestuje na Svetový pohár v súčasnom zložení, teda s Gellem? „V tejto chvíli je to priskorá otázka, pretože môže sa stať všeličo, napríklad niekto môže vyhorieť na kvalifikačných pretekoch, ale platí, že momentálne počítame s Gellem."

Čo naznačili trénerovi Likérovi tréningové časy? „Teraz by som to nechcel verejne prezentovať, niekoho vyzdvihovať či degradovať. Musím však konštatovať, že mladí pretekári do 23 rokov sú na veľmi dobrej úrovni, čo sa týka singlovej výkonnosti."

Na kvalifikačných pretekoch na Zemníku (5. a 6. mája) uvidíme okrem pretekov v K1 aj zaujímavé páry v kádvojkách. Erik Vlček pôjde s Csabom Zalkom, Tibor Linka so Samuelom Balážom, Adam Botek zostáva v úspešnom debli z vlaňajška s Gellem.

Gelle: Nebolo to najhoršie, je však veľa vecí na korigovanie

„Na to, že sme si v takomto zložení sadli spolu do lode prvýkrát, to nebolo zlé. Zostáva však veľa vecí, ktoré treba vykorigovať na päťstovke. Tá má úplne iný priebeh ako „kilák". S chalanmi sme konštatovali, že na tisícke by to bolo bez problémov. Musíme veci upraviť po technickej stránke a hlavne nájsť spoločný rytmus, doladiť to. Ešte sa spolu stretneme, zjazdíme sa a prvý  test príde na Svetovom pohári. Sami sme zvedaví, ako to pôjde. Naša súčinnosť a zjazdenosť určite bude stúpať  a kulminovať smerom k augustovým majstrovstvám sveta," povedal po prvých spoločných tréningoch s Vlčekom, Tarrom a Linkom Peter Gelle.

(lh)

   

« späť