14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

12. máj 2018

Na Rudno Cupe úradovala aj búrka


V Nitrianskom Rudne sa v sobotu uskutočnil 5. ročník pretekov v rýchlostnej kanoistike Rudno Cup, kde sa okrem Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky, ktorý podujatie zabezpečoval, zišli zástupcovia ďalších 14 slovenských klubov.

Vo väčšine disciplín triumfovali domáci pretekári, KRK Nováky získal v celkovom hodnotení 160 bodov, za ním skončil Kajak & kanoe klub Komárno so ziskom 117 bodov a bronzový stupienok patrí Kajak canoe klubu Šamorín (66 b.).

V K1 na 2000 m zvíťazil 20-ročný reprezentant vo farbách Novák Martin Nemček, medzi ženami  na rovnako dlhej trati bola prvá jeho oddielová kolegyňa Lucia Oršulová.

Do inak hladkého priebehu pretekov zasiahla búrka. „Museli sme zrušiť niekoľko súťažných disciplín, vzhľadom na to, že prišla búrka. Ďalší program po tomto prerušení sa už uskutočnil s tým, že sa trate zredukovali na dva kilometre, čiže po dohode s klubmi a rozhodcami sa disciplíny na 6 km a 4 km skrátili na 2 km, vrátane mužov v K1," vysvetlil riaditeľ pretekov Peter Iliaš.

„Zastúpenie klubov bolo na solídnej úrovni, nechýbala ani dobrá divácka kulisa. Z pohľadu organizátorov môžeme vysloviť s pretekmi spokojnosť," stručne zhodnotil priebeh 5. ročníka Rudno Cupu Iliaš.

Výsledková listina: https://www.kanoe.sk/podujatia-sr/307-rudno-cup-vysledky/

lh, FOTO Peter Eliaš

 

   

« späť