14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

18. máj 2018

V sobotu budú na Zemníku majstrovstvá Slovenska v kanoistickom maratóne


Po lanskej premiére bude Zemník hostiť v sobotu 19. mája druhý raz majstrovstvá Slovenska v kanoistickom maratóne.

„Zemník je dobré zázemie. Podľa medzinárodných pravidiel kanoistiky má mať jedno kolo v maratóne 4,3 kilometra, na rozdiel od minulosti, keď niekedy malo aj 30-40 km. Bolo to stereotypné, pretekárov ubúdalo, a tak pre zvýšenie zaujímavosti a dynamiky pretekov,  s tým,  aby bolo čo najviac prenášok, sa Medzinárodná kanoistická federácia rozhodla znížiť kolo na čo najmenšiu dĺžku. Takže aj z tohto pohľadu, ako aj celkových podmienok pre organizovanie pretekov, je Zemník najvhodnejšia voľba," zdôvodnuje voľbu dejiska generálny manažér Slovenskej kanoistiky Boris Bergendi, zároveň riaditeľ sobotňajších pretekov.

Na rozdiel od minulého roka presunuli termín zo septembra na máj. Prečo? „Zvolili sme jarný termín po tom, ako účasť bola vlani slabá a kritizovaná. Pokúšame sa zvýšiť záujem v čase, keď na začiatku sezóny majú pretekári najazdené veľké objemy z prípravy, a tak je predpoklad, že by to mali dobre zvládnuť. Novinkou je, že sme majstrovstvá zaradili aj do podujatí Slovenského pohára, a predbežne sa ukazuje, že záujem o účasť je vyšší," odpovedá Bergendi.

Organizátori predbežne evidujú 171 prihlášok zo 17 klubov. Na programe je 18 disciplín všetkých vekových kategórií v K1 a C1. Prvá by mala odštartovať o 9.30 h, posledná o 13.20.

(lh)

   

« späť