14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

19. máj 2018

Majstrovstvá Slovenska v maratóne priniesli zaujímavé súboje


V sobotu sa na Zemníku uskutočnili majstrovstvá Slovenska v kanoistickom maratóne za účasti 172 pretekárov zo 17 klubov. Tituly sa udeľovali vo všetkých vekových kategóriách.

„Presun termínu i zaradenie majstrovstiev do Slovenského pohára sa odrazili na účasti, najmä v kadetských kategóriách, ale aj medzi juniormi. Oproti lanským septembrovým pretekom to bolo podstatne lepšie. Prinieslo nám to veľmi zaujímavé súboje. Priam ideálne nám vyšlo počasie, bolo také pretekárske, ani nie veľa slnka, teplota akurátna. Z organizačnej stránky i z celkového pohľadu môžeme vysloviť s majstrovstvami spokojnosť," zhodnotil podujatie Boris Bergendi, riaditeľ pretekov.

Tréner maratónskej reprezentácie Marián Lachkovič zvažuje nomináciu tímu na Svetový pohár do portugalského Viano do Castelo, ktorý sa uskutoční od 25. - do 27. mája.

(lh)

Foto Peter lliaš

   

« späť