14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

20. máj 2018

Svetový pohár v Szegede (nedeľa): V K4 súboj slovenských lodí v B-finále, Mládková v A-finále šprintu deviata


V nedelňajšom programe posledného dňa I. Svetového pohára 2018 rýchlostných kanoistov v Szegede sa do A-finále v K1 žien na 200 m prebojovala kajakárka Ivana Mládková. Obsadila v ňom deviate miesto.

"Postúpiť na olympijskej trati do finále v takej silnej konkurencii je vždy dobré. Isteže, bolo by lepšie aj z jej pohľadu, keby finálové umiestnenie bolo trochu lepšie, pretože skončiť na poslednej priečke je nevďačné. Ivana zajazdila veľmi dobre, trocha mala problémy na štarte, kde zaostala za najlepšími. Kontakt so svetovou špičkou tu je, a to ju bude určite motivovať do ďalších tréningov. Rátame s ňou a veríme, že dosiahne pekné umiestnenia na majstrovstvách Európy či sveta," hodnotil výkon Mládkovej Filip Petrla, vedúci slovenskej výpravy v Szegede.

Obom slovenským posádkam v K4 na 500 m ušlo A-finále iba tesne. Kvarteto Peter Gelle, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka finišovalo štvrté v I. semifinále za tretími Portugalčanmi a štvorica Adam Botek, Milan Fraňa, Csaba Zalka a Samuel Baláž v II. semifinále rovnako štvrté za Maďarmi. V B-finále si to slovenské lode rozdali medzi sebou v boji o prvú priečku, pričom trocha prekvapujúco triumfovala vekovo i skúsenostne oveľa mladšia štvorica. Botek a spol. boli v cieli o 11 ttisícin sekundy skôr ako gelleovci.

"V tomto prípade by som nehovoril o nejakom veľkom prekvapení či šoku. Naši mladí rýchlostní kanoisti majú veľmi dobrú výkonnosť a vo svojej kategórii do 23 rokov by mohli dosiahnuť pekné výsledky na ME či MS. Výkon kvarteta sa z jazdy na jazdu zlepšoval. Čo sa týka ,,starých´, nečakali sme nejaký veľký výsledok, keďže sa necítia v lodi komfortne a stále sa hľadajú. Oproti iným posádkam však mali minumum času, aby si to spolu vyskúšali a rozjazdili sa. Myslím si, že z tohto pohľadu bolo ich vystúpenie slušné. V Duisburgu na II. Svetgovom pohári vyskúšame kvarteto v inom zložení a potom sa budeme rozhodovať, v akej zostave pošleme posádku na majstrovstvá Európy. Toto obdobie považujem, čo sa týka káštvorky, za experimenálne, po ktorom by sa mala vyprofilovať najlepšia posádka s výhľadom na olympiádu," komentoval športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filip Petra.

Gábor Jakubík v K1 500 m a Matej Rusnák v C1 500 - obaja v B-finále - zhodne vybojovali v nedeľu štvrté miesta. Ľubomír Beňo obsadil rovnakú pozíciu v C-finále K1 na 200 m. Posledným vystúpením našej výpravy v Szegede bola finálová účasť kajakárky Mariany Petrušovej v disciplíne K1 na 5 km, v ktorej obsadila 9. priečku.

(lh)

 

   

« späť