14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

28. máj 2018

Filip Petrla po II. SP v Duisburgu: Gelle s Botekom v K2 by mohli byť vlajkovou loďou sezóny


Slovenskí kanoisti získali v pretekoch Svetového pohára v Duisburgu (25. - 27. mája) dve pódiové umiestnenia - v K2 Peter Gelle s Adamom Botekom vyhrali na trati  500 m a na 1000 m skončili druhí, štvrté miesta si vybojovali Samuel Baláž (K1 na 5 km) a štvorkajak Erik Vlček, Csaba Zalka, Juraj Tarr, Tibor Linka. Dve piate miesta patria Ivane Mládkovej (K1 na 200 a 500 m).

Po II. Svetovom pohári sa podľa športového riaditeľa sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky Filipa Petrlu na 80 percent vyjasnila nominácia na majstrovstvá Európy do Belehradu (8. - 10. júna), definitívnu podobu dostane v najbližších dňoch.

Slováci v Duisburgu očami Filipa Petrlu

O Gellem s Botekom

„Vyhrali Svetový pohár, čo sa vždy cení. Obzvlášť, že sa im to podarilo v Nemecku, kde sú domáci tradične v silnom obsadení a chcú víťaziť. Na päťstovke však patrilo víťazstvo našim, čo má svoju cenu aj vzhľadom na ďalší priebeh sezóny, keď chalani cítia, že posádka je na dobrej ceste. Stále majú rezervy a môžu sa zlepšovať smerom k majstrovstvám Európy i sveta, čo je ich cieľ, vrchol sezóny. Vyzerá to tak, že kádvojka Gelle - Botek by mohla byť v tejto sezóne našou vlajkovou loďou, okolo ktorej sa bude skladať tím."

O mladých pretekárkach

„Mali sme v Duisburgu mladú posádku dievčat K2 Luciu Oršulovú s Marianou Petrušovou a boli sme zvedaví, ako sa ukáže ich výkonnosť na medzinárodnej scéne, na najvyššej úrovni. Musíme povedať, že čo sa týka výsledkov, je to pre nás sklamanie. Skončili hlboko v poli porazených a musíme sa zamyslieť nad tým, ako budeme s dievčatami pokračovať v sezóne. Ďalej nás reprezentovala mladučká kanoistka Lucia Valová, ktorá v sedemnástich rokoch bola vhodená do medzinárodného „rybníka". Myslím si, že sa ukázala v pomerne pozitívnom svetle, aj keď je vidno, že dominancia na slovenskej scéne je síce pekná, ale v medzinárodnom ponímaní má čo dobiehať, na čom pracovať. Ale v kontexte jej veku je pre nás nádejou smerom k olympiáde v Tokiu. Keď bude na sebe tvrdo pracovať, má šancu  kvalifikovať sa medzi ženami na OH v C1."

O štvorkajaku

„Chalani sú stále v procese zjazďovania sa, v zostave s Csabom Zalkom sa cítili lepšie, než to bolo s Petrom Gellem. Ten ma hlavu nastavenú viac na kádvojku alebo singlové disciplíny. Zameria sa na K2 a my budeme pravdepodobne hľadať v K4 inú cestu, bez neho. Zostava, ktorá sa predstavila v Duisburgu, má tiež rezervy, nepredviedla sa v ideálnom svetle. Cítia to aj chalani a sme zvedaví, kam sa im ešte podarí posunúť smerom k majstrovstvám Európy, ktoré budú už o necelé dva týždne. Tam uvidíme, či príde k zlepšeniu alebo k stagnácii. Ak by to nebolo dobré, museli by sme hľadať ešte iné zloženie pre druhú časť sezóny."

O Ivane Mládkovej

„Ivana sa predviedla veľmi dobre, tak na 500-metrovej, ako aj 200-metrovej trati. Ukázala, že patrí medzi svetovú špičku, a ak to pôjde takto ďalej, formu smerom k ME a MS by ešte mohla vygradovať. Mohla by tak v tejto sezóne dosiahnuť svoje životné výsledky."

O Samuelovi Balážovi

„Štvrté miesto Sama Baláža na 5 km  musíme hodnotiť veľmi pozitíne, pre nás to je menšie prekvapenie. Vieme, že je to veľmi náročná trať, ktorú špeciálne netrénujeme a ide sa do nej z tréningov z kratších tratí, chalani jazdia najmä tisícku a päťstovku. Preto sme príjemne prekvapení, ako sa popasoval s piatimi kilometrami a nástrahami trate. O medailu bojoval do posledných metrov a ušla mu iba o kúsok, škoda."

(lh)


VÝSLEDKY SLOVÁKOV V DUISBURGU

Ivana Mládková K1 200 m A-finále: 5. priečka K1 500 m A-finále: 5. priečka

Mariana Petrušová, Lucia Oršulová K2 200 m semifinálová jazda 4. miesto K2 500 m rozjazda: 9. miesto

Lucia Valová C1 200 m C-finále: 7. miesto C1 500 m: B-finále: 4. miesto

Ľubomír Beňo K1 200 m C-finále: 2. miesto

Samuel Baláž K1 5000 m A-finále: 4. miesto K1 1000 m B-finále: 3. miesto K1 500 m semifinálová jazda: 6. miesto

Erik Vlček K1  5000 m A-finále: 12. miesto

Matej Rusnák C1 1000 m B-finále: 1. miesto C1 500 m B-finále: 4. miesto C1 5000 m A-finále: 11. miesto

Peter Gelle, Adam Botek K2 500 m A-finále: 1. miesto K2 1000 m A-finále: 2. priečka

Erik Vlček, Csaba Zalka, Juraj Tarr, Tibor Linka K4 500 m A-finále: 4. miesto

   

« späť