14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

29. máj 2018

Druhý ročník Jungovho memoriálu sa vydaril na jednotku


Dňa 26. mája 2018 sa v Štúrove uskutočnil 2. ročník Jungovho memoriálu, ktorý sa niesol na vlne veľkej pohody a vynikajúceho počasia. Najväčším pozitívom bolo, že sa organizátorom podarilo pozvať aj tri oddiely z Maďarska, čím preteky dostali medzinárodný rozmer. Mimoriadne potešil počet zúčastnených pretekárov, ktorých sa nominovalo 158 (plus 12 neregistrovaných), celkovo sazúčastnilo 15 oddielov.

Podmienky na Dunaji boli vynikajúce, hladina rieky bola oproti minulému roku podstatne nižšia, vietor vial rovnako veľmi mierny.

Najväčšiu pozornosť venovali organizátori tým najmenším, pripravené boli sady medailí (okrem zlatej, striebornej a bronzovej) pre 6 pretekárov v každej kategórií a tiež množstvo vecných cien, čím sa organizátori snažili mládež inšpirovať a motivovať. V hodnotení oddielov zvíťazil KKK Komárno pred Esztergomi KKSE, 3. miesto obsadil KCK Šamorín.

Kto neprišiel, môže ľutovať, pretože preteky boli skutočne pohodové a vďaka skvelému počasiu nebola núdza o množstvo kúpajúcich sa pretekárov, trénerov a členov realizačných tímov, z ktorých mnohí okúsili Dunaj v plnej kráse prvýkrát.

Tomáš Janoštiak

Foto: Richard Vodička, Renáta Zgurišová

   

« späť