14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

31. máj 2018

Kohlová: Prvýkrát sme sedeli vo štvorkajaku v utorok, bol to veľmi dobrý pocit


Ženský štvorkajak pod vedením trénera Filipa Petrlu v zložení Jessica Zatlkajová, Lucia Oršulová, Martina Kohlová, Mariana Petrušová si zasadol do lode prvý raz tento týždeň, aby sa pripravil na historickú premiéru na majstrovstvá Európy (8 . - 10. júna v Belehrade). Denník Sme sa vo svojom článku na túto tému napísal:

V slovenskej kanoistike bol doteraz vlajkovou loďou mužský štvorkajak. Za posledné roky sa doň dostali len najväčšie osobnosti. Na olympiádach i šampionátoch to bola roky istota úspechov. Od roku 2000 priniesli kanoisti z K4 desať titulov majstrov sveta a tri olympijské medaily.

Ženská posádka K4 so slovenskou vlajkou nejazdila, hoci aj medzi ženami boli úspešné kanoistky. Tento týždeň absolvoval prvé tréningy štvorkajak žien a budúci týždeň sa predstaví na majstrovstvách Európy v Belehrade (8.-10. júna).

„Prvýkrát sme sedeli vo štvorkajaku v utorok a bol to veľmi dobrý pocit," vraví najskúsenejšia členka posádky Martina Kohlová.

S myšlienkou poskladať vôbec prvú ženskú K4 prišiel Kohlovej tréner Filip Petrla. Na juniorských súťažiach totiž pretekala posádka talentovaných dievčat. Oslovil Kohlovú, ktorej sa vlani narodila dcéra Lili a bola na materskej, či by sa nechcela vrátiť a pomôcť dievčatám.

„Nemala som to pôvodne v pláne, ale tréner ma presvedčil, aby som do tejto posádky priniesla skúsenosti. Veď dievčatá majú osemnásť a devätnásť rokov. Tak som si povedala, že to skúsim a pomôžem im," opisuje 33-ročná Kohlová.

Štvorkajak bude v Belehrade súťažiť v zložení Jessica Zatlkajová, Lucia Oršulová, Martina Kohlová a Mariana Petrušová.
„Dievčatá ešte potrebujú nejaký čas. Ako juniorky mali veľmi dobré výsledky. Sú však veľmi šikovné a toto im pomôže nabrať ďalšie skúsenosti," vraví Kohlová.

Zatlkajová i Oršulová vlani skončili na juniorských majstrovstvách sveta tesne za medailou. Zatlkajová bola v K1 na 100 metrov piata, Oršulová v K1 200 metrov šiesta.

Celý článok https://sport.sme.sk/c/20839142/slovensko-ma-zensky-stvorkajak-k4-zeny-maj-2018.html?ref=trz

   

« späť