14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

06. jún 2018

Slovenský stan v Belehrade už rozložený. Posledná dorazila Kohlová s rodinkou


Na Belehrad! Takto mohli zvolať slovenskí rýchlostní kanoisti v stredu ráno či predpoludním, keď sadali áut, aby sa vydali na cestu do hlavného mesta Srbska, ktoré bude v dňoch 8. - 10. júna dejiskom majstrovstiev Európy v tomto športe.

Ako prvá dorazila do slnečného a rozhorúčeného Belehradu v popoludňajších hodinách skupinka na čele s trénerom-vodičom Andrejom Wiebauerom, pričom posádku tvorili kajakári Adam Botek, Csaba Zalka, Tibor Linka a Gábor Jakubík. V tesnom závese za nimi do areálu pri vodnej ploche Ada Ciganlija dorazil aj s vlekom naloženým loďami Filip Petrla, šéf výpravy.

V dejisku šampionátu už v stredu bolo rušno, jednotlivé výpravy vykladali svoje lode, pribúdalo stanov.  Nelenili ani Slováci, ruku k dielu priložila spomínaná posádka okolo Andreja Wiebauera a v priebehu pol hodiny vyrástol pár desiatok metrov od vodnej plochy slovenský dvojstan. Jeho súčasťou sú okrem iného aj dva stacionárne bicykle, ochladzovací bazén, žmýkačka... Súčasťou batožiny boli aj kolobežky, jedna z nich patrila trénerovi Petrovi Likérovi.

Výprava sa kompletizovala vo večerných hodinách vo štvorhviezdičkovom hoteli Prestige, ktorý majú Slováci zmapovaný a odskúšaný už z predchádzajúcich pobytov v tomto meste. Ako posledná dorazila kajakárka Martina Kohlová s partnerom Mirom a deväťmesačnou dcérkou Lilianou a skompletizovala tak 28-člennú slovenskú výpravu (19 pretekárov, 9 členov realizačného tímu). Všetci sa zišli na spoločnej večeri. Takú veľkú výpravu na  vrcholnom európskom podujatí Slováci dlho nemali, ak vôbec...  "A tobôž toľko dievčat," podotkol Filip Petrla. Spomedzi 19 pretekárov je 7 predstaviteliek nežného pohlavia.

Vo štvrtok šampionát, na ktorý sa hotuje 40 európskych krajín, oficiálne otvoria slávnostným ceremoniálom, pretekárska časť sa začína v piatok. Ešte predtým absolvujú Slováci aj svoje tréningové jazdy.

Ladislav Harsányi, Belehrad

 

   

« späť