14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

07. jún 2018

Nováčik na seniorských ME Csaba Zalka si v K4 pripadá ako syn medzi otcami


Odchovanec šamorínskej kanoistiky reprezentujúci farby Športového centra polície v Bratislave Csaba Zalka sa v Belehrade predstaví na európskom šampionáte medzi seniormi prvý raz. Ako člen posádky K4.

„Veľmi sa teším, som zvedavý, aké to bude, pretože ide o moje prvé seniorské majstrovstvá Európy. Myslím si, že som dobre pripravený, netvrdím, že som v top forme, ale podľa mňa je to dosť dobré," vraví veľký talent slovenskej kanoistiky, ktorý má peknú zbierku medailí z juniorských vrcholných medzinárodných podujatí.

Dve z nich získal na lanských ME juniorov práve tu, v Belehrade: „Bolo to striebro a bronz v singl.  Ak by teraz pribudla tretia medaila, moja prvá medzi seniormi, bol by to menší zázrak."

Aké to je sedieť v lodi medzi takými legendami ako Erik Vlček (pred ním) a Juraj Tarr (za ním): „V lodi si pripadám, ako by som bol ich syn. Sedí sa mi však medzi nimi dobre, sú veľmi skúsení. Mám z toho dobrý pocit."

Prvý raz sa predstavili v tejto zostave (Vlček, Zalka, Tarr, Linka) na Svetovom pohári v Duisburgu, bolo z toho 4. miesto. Na čom predovšetkým pracovali v posledných dňoch? „Hlavne na začiatku, na štarte, na prvých 100 a 150 metroch. Tam nám trocha chýba rýchlosť, takže v tomto sme sa snažili zlepšiť."

Belehradský cieľ? „Naším základným cieľom je byť v A-fnále. A keď v ňom budeme, chceli by sme skončiť do šiesteho miesta."

Mrzí ho, že sa museli vzdať štartu v K2 s Vlčekom, pretože im to išlo v príprave i pretekoch veľmi dobre. Príčinou je kolízia termínov. „Hlavne nedeľňajšie finálové jazdy delí hodina či poldruha hodiny. To naozaj nie je ideálne. Budeme sa uchádzať v K2 v kvalifikačných pretekoch o MS, a keď postúpime, radi by sme to skúsili, ak časový harmonogram dovolí," vysvetľuje Csaba.

Nemá pred seniorským debutom na takomto podujatí trému? „Nervozitu príliš necítim. Káštvorka je tímová disciplína, v lodi máme skúsených pretekárov, tak by som nemal byť v strese, iba sa na preteky psychicky nabudím, pozitívne adrenalínovo," odpovedá urastený mladík.

Ladislav Harsányi, Belehrad

 

   

« späť