14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

09. jún 2018

Petrovi Gellemu a Adamovi Botekovi chýbali k bronzu v K2 na tisícke centimetre

Ani nie jedna desatina sekundy, presnejšie 9 stotín sekundy, delilo našich kajakárov Petra Gelleho s Adamom Botekom od bronzovej medaily na ME v Belehrade v disciplíne K2 1000 m. Ich čas bol na mimoriadne rýchlych pretekoch 3:06,840 min. S prehľadom vyhrali Srbi v najrýchlejšom čase histórie za regulárnych podmienok 3:04,940 min (prvý raz sa zrodil čas pod 3:05), druhá priečka patrí Nemcom a tretia Španielom.

Nečudo, že z tvárí Slovákov sa po takomto dojazde zračilo z tváre sklamanie. „Sme veľmi sklamaní, už druhýkrát sme tento rok zostali od medaily iba o malý kúsok, hnevá to. Prešli cez nás dráhy, ktoré sme mali bokom a až tak sme ich nevnímali. Iste, počítali sme s tým, že pôjdu dobre, ale je to iné, keď sú pri vás, viac ich cítite. Človek ich vníma, keď sú blízko vás  inak, a hlavne  inak si naprogramuje výkop. O taký malý kúštik zostať od medaily na ME, to naštve. V polovici pretekov sme sa držali dobre, síce vzadu, ale všetci boli pokope. Od päťstovky sme sa pohli, ale nik z lodí sa nedržal príliš vpredu. Finiš sme mali tradične dobrý, ale na medailu to, žiaľ, nestačilo," hodnotil Gelle.

Mali smolu na vietor, ktorý sa zdvihol krátko pred ich pretekmi. „Vietor do chrbta bol silný, časy boli rýchle, bohužiaľ, 20 minút pred naším štartom sa rozfúkal zadný vietor, viac by nám sedel protivietor, ľahkým Srbom a Španielom by nevyhovoval. Teraz sa musíme poriadne vyjazdiť, dať sa dokopy, namotivovať sa na nedeľňajšiu päťstovku. Bude to náročné, budú tam maďarská, španielska, nemecká aj veľmi silná ruská loď. Takže aj tam bude veľmi tuhý boj o medaily," komentoval Gelle.

Svoj komentár pridal Adam Botek: „Som trošku sklamaný z toho, že nám to ušlo o máličko, mohli sme dôjsť tretí. Ja som toto zažil vlani  na majstrovstvách Európy do 23 rokov, práve tu v Belehrade, keď som v K1 prišiel do cieľa presne takto štvrtý. A v Szegede na Svetovom pohári sme tiež boli o takýto kúsok za tretím miestom. Nevadí, veď sme mohli skončiť aj na 5. či 6. mieste, musíme byť radi,  ideme ďalej. Finiš sme mali ako obvykle, ale zadný vietor nám príliš nesedí. S počasím však nevieme urobiť nič. V nedeľu sa o medailu pokúsime na päťstovke. Namotivovaní sme dosť, bude to naše posledné vystúpenie na tomto šampionáte, dáme do toho všetko."