14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

10. jún 2018

Káštvorka splnila cieľ (do 6. miesta), vie však ísť aj lepšie


Slovenská káštvorka v zložení Erik Vlček, Csaba Zalka, Juraj Tarr, Tibor Linka obsadila v nedeľňajšom finále na nabitej 500-metrovej trati v rámci majstrovstiev Európy v Belehrade šieste miesto časom 1:21,376 min. Znamená to splnenie šampionátového cieľa, ale členovia K4 unisono tvrdia, že vedia ísť aj lepšie. V mimoriadne tesnom súboji triumfovali Španieli pred Nemcami, bronzové medaily sa ušli Maďarom.

„Prvý pocit bol miernym sklamaním, po rozjazde som veril v tretie miesto, ale ak to berieme z pohľadu, že sme v prvej šestke, nie je to zlé. Úvod sa nám celkom vydaril, ale v závere sa nepohla loď, ako sa mala pohnúť. Csaba dobre zapadol do posádky, ale keďže Tibor figuroval aj v druhej káštvorke, nemali sme toľko času na spoločné tréningy. Máme potenciál na zlepšenie," hodnotil jazdu Juraj Tarr.

Tibor Linka to videl zo svojho pohľadu takto: „Jazda mohla byť lepšia i horšia, začíname sa už chytať, aj štart bol oveľa lepší. Hoci nie sme veľkí štartéri, teraz to bolo v poriadku, držali sme sa veľmi silných Španielov. Stred nás stále zrejme veľa síl a neostalo ich toľko vo finiši, škoda. Nie sme však deviati, držíme kontakt so špičkou v tejto veľmi rýchlej disciplíne."

Erik Vlček komentoval 6. miesto a jazdu slovami: „Cieľ - umiestniť sa do šiesteho miesta - sme splnili, ale vieme, že dokážeme ísť aj lepšie. Výrazne sme zaostali za ruskou i bielourskou posádkou, hoci vo Svetovom pohári sme s nimi šli natesno, s Bielorusmi aj tu v rozjazde. Súperi sú veľmi rýchli, päťstovka je krátka, ale paradoxne sa na nej ťažko orientuje. Boli sme svedkami pekných pretekov, podmienky panovali ideálne, a myslím si, že celkový dojem z jazdy nebol zlý."

Nováčik na seniorských ME, 19-ročný Csaba Zalka, opísal prvú skúsenosť v tejto kategórii takto: „Základný cieľ bol dostať sa do finále, čo sa nám podarilo. Vo finále sme mali ambície byť v šestke, čo tiež vyšlo. Podľa mňa sme však mali na viac, očakávali sme viac. Čo sa týka mňa, na prvú finálovú jazdu v seniorskej kategórii na ME to podľa mňa nebolo najhoršie. Pre mňa to bola pozitívna skúsenosť v tomto veku, dobrý tréning. Začiatok sme mali dobrý, ale stál nás veľa síl, a na konci sme to už nevedeli zdvihnúť. Ideálne to nebolo, možno prídu nejaké zmeny v zložení K4, my však o nich nerozhodujeme."

Tréner Peter Likér pred pretekmi odpovedal na otázku, s akým umiestnením by bol spokojný tak, že dôležitejšie ako umiestnenie bude, ako chalani zajazdia a celkový dojem z jazdy. Takže, aký bol? „Ťažko sa mi hodnotí jazda, nemal som dobrý výhľad na trať, videl som akurát, že na dvojstovke chalani neboli tam, kde mali byť a potom finiš. Nechápem, ako môžu dať trénerom také miesta na ME. Jazda vyzerala miestami trocha trhavo, musím si ju pozrieť zo záznamu. S pomocou GPS sa pozrieme aj na to, kto sa ako kýval, spravíme analýzu, po nej budeme múdrejší., Chceli sme si udržať lanské pozície, šieste miesto neznie zle, čo ma však momentálne znepokojuje, že sme dosť zaostali za prvými. Vyzerá, že Španieli a Nemci sú úplne inde ako ostatní."

Ladislav Harsányi, Belehrad

   

« späť