14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

10. jún 2018

Gelle s Botekom bez medaily, ale držia sa absolútnej špičkyPo tom, ako Petrovi Gellemu s Adamom Botekom v sobotu v K2 na 1000 m na ME v Belehrade tesne ušlo pódium, v nedeľu skončili na päťstovke na 6. pozícii v čase 1:29,085 min. Na medailové priečky sa zaradili Maďari, Španieli a Rusi, pred slovenskou posádkou finišovali aj Nemci a Francúzi.

„Nebolo to také, ako sme očakávali, štart nám ako tak vyšiel, ale celkovo išlo o utrápenú jazdu. V strede trate i v závere chýbali sily, ja osobne som bol unavený, zle som spal, v hoteli bola nejaká oslava a hlasno znela hudba. Nevedel som pridať v posledných 180 metroch, kde sme najsilnejší, mrzí ma to. Šieste miesto nie je na zahodenie, aj na neolympijskej päťstovke sa zišla silná konkurencia. My sa sústreďujeme na tisícku a som rád, že sme sa viac priblížili k Srbom, počas dvoch mesiacov zostávajúcich do MS musíme vyladiť detaily a dúfam, že to bude dobré," pridal svoje postrehy Adam Botek.

„Už pri rozjazďovaní pred pretekmi som cítil, že to nie je stopercentné a nemáme takú razanciu v zábere, čo sa ukázalo aj na trati. Veľmi nás to mrzí, ozaj sme chceli dobre účinkovať, napraviť si chuť po sobote. Chýbala však iskra, pôsobilo to celé unavene, išli sme naplno, ale nevedeli sme sa do toho položiť. Človek však svalom hold nerozkáže, aby sa zapojili. Vyzeralo, ako keby sme šli do pretekov z plného tréningu, chýbala sila a razancia," nadviazal na svojho kolegu Peter Gelle.

Hoci Peter s Adamom veľmi túžili v Belehrade po medaile, čo sa im nepodarilo získať, teší ich, že držia krok s absolútnou špičkou v K2, tak na tisícke ako aj päťstovke. „Je to tak. Verím, že v budúcnosti sa na našu stranu prikloní šťastie, ktoré nám chýbalo v sobotu k zisku medaily, možno jeden výkop či plusový záber... To sa nedá vypočítať, raz to vyjde jednému, druhýkrát inému. Som však rád, že držíme krok so špičkou, dokonca ani  na päťstovke sme veľa nestrácali na najlepších, a to sme ešte dosť zaostali za našimi možnosťami," povedal Gelle.

Najbližšie dva či tri týždne budú trénovať separátne. „Potom s Adamom budeme makať v talianskom stredisku Livigno vo vysokej nadmorskej výške, čo dúfam na majstrovstvách sveta prinesie ovocie, kde sa, verím,  ukážeme v najlepšom svetle, a tak ako minulý rok v Česku,  šťastie sa otočí na našu stranu," uzavrel Gelle.

Ladislav Harsányi, Belehrad

   

« späť