14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

10. jún 2018

Mládková: Moja najvyrovnanejšia kombinácia päťstovky a dvojstovky


Naša najlepšia kajakárka Ivana Mládková pricestovala na európsky šampionát do Belehradu vo veľmi dobrej forme, a tú sa jej podarilo potvrdiť dvoma finálovými účasťami. Na 500 m najprv skončila siedma a na dvojstovke finišovala ôsma.

Päťstovku zhodnotila takto: „Bola som v krajnej dráhe, takže som nemala veľmi kontakt so súperkami, ale šlo sa mi dobre. Išla som najlepšiu jazdu, akú dokážem momentálne dať, možno mi v závere trochu chýbali sily aj tým, že sa odrážali aj vlny od bočnej steny. Mojím cieľom bolo skončiť okolo šiesteho miesta, čo sa mi v podstate podarilo."

Dvojstovka z jej pohľadu vyzerala takto: „Neviem, ako som odštartovala, ale podľa môjho pocitu som chytila dobrý záber. Sústredila som sa sama na seba, dokonca som nevnímala ani súperku vedľa mňa. V cieli som nevedela, na ktorom mieste som skončila. Po päťstovke som už bola dosť unavená, ale takých, čo nás šlo obe disciplíny, bolo tuším päť. Dúfam, že to môže byť ešte lepšie, lebo s trénerom sme sa nezamerali v poslednom  čase špeciálne na dvojstovku. Hádam sa mi stalo prvý raz, že som na 500 m mala lepšie umiestnenie ako na 200 m."

Celkovo hodnotí svoje účinkovanie v Belehrade ako vydarené: „Bola som dvakrát v A-finále, kam som sa prebojovala z ťažkých jázd, a mám dobrý pocit z toho, že som v kontakte so špičkou. Myslím si, že s účinkovaním na ME môžem byť spokojná. Skončila som síce v druhej polovici finálového poľa, ale nie je to deviata priečka, a azda je to pre mňa najlepší výsledok v kombinácii 200 a 500 m, aj keď pred dvoma rokmi som na ME bola desiata a tretia, teraz to bolo siedme a ôsme miesto, čo je vyrovnanejšie."

Ladislav Harsányi, Belehrad

   

« späť