10. jún 2018

Nedeľa na ME v Belehrade: K4 a Gelle s Botekom na 6. priečkach

V posledný deň majstrovstiev Európy v Belehrade získali Slováci dve šieste miesta zásluhou štvorkajaka Erik Vlček, Csaba Zalka, Juraj Tarr Tibor Linka na 500 m a dvojkakaka Peter Gelle - Adam Botek na rovnako dlhej trati.

Ivana Mládková absolvovala dokonca dve finálové jazdy v priebehu čosi viac ako dvoch hodín a nesklamala - bolo z toho 7. miesto na päťstovke a 8. priečka na dvojstovke.

Viac ako solídny výsledok dosiahol v K1 na 5000 m Samuel Baláž, ktorý napokon obsadil 7. miesto spomedzi 21 klasifikovaných. "Siedme miesto je super, na ,päťkiláku´ sa nedá príliš robiť taktika, je to aj trocha so šťastím. Boli momenty, keď som mohol ísť aj lepšie, ale myslím si, že som to zvládol. Nechytil som prvú skupinku, alebo aspoň posledného jej člena, musel som ísť dlho sám a vedel som, že sa za mnou ťahá Španiel a asi ma dobehne. Chcel som si ušetriť sily, že keď ma .docvaknú´, aby som mohol ísť ešte s nimi. tak som to aj spravil. Nakoniec som z tej skupinky predbehol dvoch. Na túto disciplínu som špeciálne netrénoval, ani pred Svetovým pohárom v Duisburgu, kde som skončil štvrtý. Priorita je K4 500 m na šampionáty do 23 rokov."

Keďže má striebro z K4 a 7. miesto z K1, stal sa najúspešnejším členom slovenskej výpravy na ME v Belehrade. "Nie je to tak, pretože medaila je z neolympijskej disciplíny, olympijské sú nabitejšie, ale teším sa aj z tej," dodal skromne Baláž.

Dvakrát bol v akcii Matej Rusnák. V B-finále obsadil v disciplíne C1 500 m 4. miesto, čo znamená trinástu priečku v celkovej klasifikácii. Na 5 km C1 mu patrí 10. pozícia medzi 16 klasifikovanými pretekármi.

Poslednou Slovenkou, ktorá zasiahla na ME v Belehrade do bojov, bola Mariana Petrušová v K1 na 5 km, preteky nedokončila.